10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Hlas: Od 1. júla sa zvyšujú dôchodky a tieto dávky

Od 1. júla sa vďaka zákonom z dielne strany HLAS – sociálna demokracia mimoriadne zvyšujú dôchodky o 10,6%, v priemere o 61 eur, ako aj rozmrazujú minimálne dôchodky.

“Napriek tomu, že sme opozičnou stranou sa nám podarilo presadiť takúto významnú pomoc seniorom. Rovnako by sme sa k našim dôchodcom správali aj v prípade našej účasti vo vláde”, vyhlásil predseda strany HLAS Peter Pellegrini.

Zvyšujú sa aj invalidné, vdovské, vdovecké, sirotské, či predčasné dôchodky i úrazové dávky. “Všetky dôchodky, vrátane minimálnych, budú v novej výške prvýkrát vyplatené v auguste, ale aj spätne za júl, čiže seniori neprídu ani o cent. Sociálna poisťovňa potrebuje ešte čas na prepočítanie. O navýšené dôchodky netreba žiadať, budú priznané automaticky”, doplnil podpredseda HLASu Erik Tomáš, ktorý pripomenul, že ich strane sa podarilo presadiť aj ďalšiu zmenu v prospech seniorov a to zvýšenie príspevku na kúpeľné pobyty z 50 na 100 eur, čim naplnili spolu tri významné požiadavky z petície Jednoty dôchodcov na Slovensku. “Týmto len dokazujeme, že strana Hlas je skutočnou sociálnou demokraciou. Rovnako sa chceme starať o rodiny, pracujúcich, či odkázaných ľudí”, uzatvára Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x