14.2 C
Nitra
piatok, 7 októbra, 2022

Hlas: Nedovoľme prekrúcať históriu

Lídri HLASu si dnes uctili pamiatku osloboditeľov Bratislavy položením kytice pri Pomníku víťazstva.

„Sme a vždy budeme vďační hrdinom všetkých armád, ktoré oslobodili Slovensko spod nemeckej nadvlády a v desaťtisícoch tu položili svoje životy,“ povedal predseda HLASu Peter Pellegrini.

HLAS pri tejto príležitosti vyzval, aby Slovensko rešpektovalo historické skutočnosti a neprepisovalo svoju vlastnú históriu. „Nedovoľme prekrútiť históriu a nespájajme účelovo historické chvíle s dnešnými. Mladí chlapci, ktorí tu v Bratislave i na celom Slovensku zahynuli, nemali nič spoločné s dnešným vojnovým konfliktom. Obetovali to najvzácnejšie, čo mali, aby sme sa my mohli celé desaťročia tešiť z mieru a slobody,“ upozornil Peter Pellegrini.

Hlas: Nedovoľme prekrúcať históriu

Osloboditeľom Slovenska patrí podľa neho vďaka a úcta, bez ohľadu na to, čo sa dnes vo svete deje. „Nezabudneme na ich pamiatku, pretože je súčasťou nášho historického príbehu. Je to súčasť dobrá a pozitívna a mala by takou aj navždy ostať,“ dodal Peter Pellegrini.

zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články