15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Heger: Môj príbeh v OĽANO sa KONČÍ. Matovič mu nezabudol napísať komentár

Tak sa zdá, že dvojica Eduard Heger a Igor Matovič v príbehu OĽANO definitívne končí. Verejne to oznámil dočasne poverený premiér SR Eduard Heger na facebooku.

Heger: Môj príbeh v OĽANO sa KONČÍ. Matovič mu nezabudol napísať komentár
Igor Matovič a Eduard Heger (foto Sita, arch)

„MÔJ PRÍBEH V OĽANO SA DNEŠNÝM DŇOM KONČÍ. Moje pôsobenie v OĽANO považujem za jednu z najdôležitejších životných etáp. Dostal som od hnutia dôveru a príležitosť byť súčasťou vlády a neskôr riadiť našu krajinu. S hnutím som si prešiel dlhú spoločnú cestu. Zažili sme náročné i pekné chvíle. Robili sme aj chyby, pretože nie sme dokonalí, pretože sme len ľudia. Lepšie Slovensko však bolo našou prioritou. Dnes sa moja úloha a poslanie v hnutí naplnili. Mám vlastnú víziu o politike. Viem, že ak ju chcem naplniť, musím sa vydať vlastnou cestou. Život jednoducho prináša situácie, kedy sa musíme rozhodnúť. Ja to robím dnes. Prajem hnutiu do ďalšieho politického života len to najlepšie,“ uviedol.

Igor Matovič tento status neobišiel bez povšimnutia a svojmu politickému súputníkovi jednoducho odkázal: „Edo, veľa šťastia a Dík za spoločnú cestu.“

Nový politický projekt by mal Heger tvoriť s dočasne poverenými ministrami Jaroslavom Naďom či Jánom Budajom. Všetci traja boli súčasťou predsedníctva OĽANO. Šéf poslaneckého klubu Michal Šipoš už cez víkend avizoval, že pokiaľ Heger odíde z OĽANO, hnutie mu „nebude robiť zle“ a mal by vládu viesť až do predčasných parlamentných volieb.

To, že by vládu viedol Heger, ktorý by bol zároveň na čele novej strany, považuje Šipoš za hypotetické tvrdenie. „Ak to nastane, nemyslím si, že by sme sa mali teraz mstiť alebo robiť zle Hegerovi. Už je do volieb povereným premiérom. Myslím si, že do volieb by to mal potiahnuť a dotiahnuť všetky veci, ktoré si vláda zadosťučinila. Toto by sme mali akceptovať. Určite nebudeme robiť zle žiadnemu ministrovi alebo človeku, ktorý to myslí so Slovenskom vážne,“ povedal.

Šipoš nemá informáciu o tom, či a kedy vstúpi do mimoparlamentnej Modrej koalície Heger, dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď či skupina poslancov okolo Kristiána Čekovského. Myslí si, že je kľúčové v stredopravom spektre spojiť mimoparlamentné strany KDH a Aliancia. V tejto súvislosti dodal, že drží palce Hegerovi.

Hodnoty Korčoka sú podľa Gröhlinga totožné s hodnotami SaS. Dodal, že treba počkať na oficiálne rozhodnutie Korčoka o tom, či bude v politike. „Bolo by to veľmi milé, uvidíme, aké bude rozhodnutie,“ povedal o prípadnej spolupráci exministra s SaS. Do volieb ide SaS samostatne, no podľa Gröhlinga môžu byť súčasťou strany osobnosti, ktoré budú mať ich hodnoty. OĽANO chce podľa Šipoša aj v týchto voľbách dať priestor malým stranám na kandidátnej listine. Dodal, že OĽANO nepôjde do vlády so Smerom-SD, ani mimoparlamentnými stranami Hlas-SD a Republika. Gröhling nerozumie, čo sa stalo pri rokovaniach o Modrej koalícii. „Na pravicovom spektre to na mňa pôsobí, že tu máme dvoch voličov a troch kandidátov na predsedu politickej strany a tohto sa nechceme zúčastňovať,“ skonštatoval.

(nn, tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x