1.1 C
Nitra
sobota, 2 decembra, 2023

Generálny pardon: Sociálna poisťovňa odpustí dlhy z odvodov, tu sú podmienky

Situáciu dlžníkov Sociálnej poisťovne (SP) uľahčí generálny pardon, ktorý sa dotkne približne 1,07 milióna subjektov. Prináša pomoc dlžníkom, ktorí sa nachádzajú v dlhovej pasci.

V piatok to na tlačovej konferencii povedal dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
        

Generálny pardon: Sociálna poisťovňa odpustí dlhy z odvodov, tu sú podmienky
Prináša pomoc dlžníkom, ktorí sa nachádzajú v dlhovej pasci, uviedol Milan Krajniak (zdroj: fb Milan Krajniak)

Generálny pardon začal platiť v stredu (1. 2.). Týka sa všetkých dlhov z odvodov, ktoré voči SP vznikli do vlaňajšieho leta. „Generálny pardon bude trvať sedem mesiacov,“ uviedol Krajniak s tým, že to je najdlhší generálny pardon, ktorý na Slovensku bol. „Dávame možnosť ľuďom vyrovnať si svoje záväzky,“ doplnil štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR Juraj Káčer. Ak do konca augusta 2023 uhradia dlžníci všetko dlžné poistné, ktoré im vzniklo do 1. júla 2022, a predložia ďalšie potrebné doklady, SP im odpustí úhradu dlžného penále. Ako priblížila predkladateľka návrhu generálneho pardonu Petra Hajšelová (Sme rodina), podmienkou je, že platiteľ v SP zaplatí celú výšku dlžného poistného.

Pošta ide zamestnancom ZVYŠOVAŤ platy
        

SP bude od marca pravidelne upozorňovať klientov, ktorým môže generálny pardon pomôcť. Prvé hromadné oddlženie zabezpečí SP v apríli. Proces vykoná automaticky u klientov, o ktorých má všetky potrebné údaje. Pravidelne bude penále odpúšťať do konca augusta 2023 a následne o odpustení bude písomne informovať.

(tasr, nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x