2 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Pošta ide zamestnancom ZVYŠOVAŤ platy

Slovenská pošta (SP) zvýši od prvého marca všetkým zamestnancom platy s tým, že každoročne pôjde o sumu vo výške 12,5 milióna eur.

Na tento rok to od marca predstavuje sumu 10,5 milióna eur. Celkovo tak SP investuje do tohtoročných platov vrátane ich zvýšenia viac ako 200 miliónov eur. Informovala o tom v piatok. Na zvýšení platov sa SP dohodla s odborovými organizáciami.

„Dôležitým motivátorom zvyšovania miezd bola pre Slovenskú poštu aktuálna sociálna realita, vysoká inflácia a s ňou spojený rast životných nákladov, ktorý neobchádza ani zamestnancov Slovenskej pošty,“ vysvetlila SP.

Česi sú už zúfalí, na dávky v hmotnej núdzi čakajú dlhé mesiace. V problémoch sú dôchodcovia aj matky samoživiteľky

Zvyšovanie platov je dohodnuté na roky 2022 až 2025 v podnikovej kolektívnej zmluve. K poslednému zvyšovaniu výplat zamestnancov pristúpila SP naposledy v januári 2022. SP je podľa pracovného portálu Profesia.sk druhým najväčším zamestnávateľom na Slovensku s dlhodobou tradíciou a v sektore poštových služieb je najväčšou inštitúciou.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x