13.1 C
Nitra
nedeľa, 25 septembra, 2022

Fico sa zastal Kažimíra: Právnici na Slovensku, prestaňte mlčať a hovorte o hrubých porušeniach zákonov z dielne NAKA a Lipšicovho ÚŠP!

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zamietol sťažnosť obvineného guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) a bývalého ministra financií Petra Kažimíra voči obvineniu za trestný čin podplácania. Vyplýva to zo stanoviska ÚŠP na sociálnej sieti.
      

„Špeciálny prokurátor dňa 20. decembra 2021 zamietol sťažnosť obvineného Ing. P. K. proti uzneseniu o vznesení obvinenia za trestný čin podplácania, ktoré vydal prokurátor ÚŠP,“ konštatuje prokuratúra.
      

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v odôvodnení rozhodnutia odmietol snahu spochybňovať inštitút spolupracujúcej osoby. „Téza, že ani výpoveď priameho svedka, ktorý nemá žiadnu malígnu motiváciu krivo vypovedať, a jeho výpoveď je potvrdzovaná ďalšími (nepriamymi) dôkazmi, nepostačuje na vznesenie obvinenia, je neudržateľná,“ tvrdí. Je tiež podľa neho v rozpore s judikatúrou Najvyššieho súdu SR, ale aj nedávnymi rozhodnutiami generálneho prokurátora Maroša Žilinku, pri ktorých využil paragraf 363 Trestného poriadku.
      Prokurátor ÚŠP obvinil Kažimíra 8. októbra z prečinu podplácania, ten následne podal voči obvineniu sťažnosť. Kažimír podľa jeho októbrových vyjadrení neplánuje odstúpiť z funkcie a považuje obvinenie za nespravodlivé. Chce očistiť svoje meno. (TASR)

Ku kauze Petra Kažimíra sa vyjadril aj predseda Smeru -SD Robert Fico.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články