5.9 C
Nitra
nedeľa, 27 novembra, 2022

V čase zúriaceho omikronu do Ománu? Zuzana Dolinková (Hlas-SD) kritizuje Lengvarského

Zuzana Dolinková, podpredsedníčka HLAS:

,Považujem za minimálne nezodpovedné, ak v čase, kedy sa Igor Matovič vyhráža ľuďom, že v januári budú zatvorení doma, ide minister zdravotníctva vo vlne zúriaceho omikronu dovolenkovať do Ománu.

V žiadnom prípade nikto nikomu nezávidí žiadny oddych ani dovolenku. Ide len o jednoduché zhodnotenie disproporcie medzi tým, čo od ľudí žiadajú vládni predstavitelia a tým, ako sami konajú. Zdravotníci padajú od únavy a služby na Slovensku sú na kolenách.

Artur Bekmatov: Lengvarský na ceste do Ománu, bude schvaľovať obmedzenia z dovolenky?

Pred valiacim sa omikronom musí byť pre ministra zdravotníctva prioritou mať na stole konečne jasný plán, ako s ním ideme bojovať. Ako ideme zvýšiť počet prvoočkovancov na Slovensku, najmä vo vekovej kategórii ľudí nad 60 rokov, a nielen počet poddaných tretích dávok.

Ako ideme efektívne manažovať ambulantnú liečbu a zbytočne nepreťažovať nemocnice. Ako zabrániť predlžovaniu lockdownu a núdzového stavu. Lenže na ministerstve zdravotníctva sa dovolenkovalo v lete pred treťou vlnou a dovolenkuje sa aj v zime. A potom sa čudujeme, že spätne smutne rátame straty na životoch a škody v ekonomike.

Mnohí ľudia si dovolenku nemohli dopriať ani v lete, ani v zime. Preto tento krok ministra Lengvarského zase raz krásne nahralo na smeč Igorovi Matovičovi, ktorý už zrejme vinníka za nezvládnutie deltovej aj omikronovej vlny našiel – na silvestrovskej, aj keď možno zaslúženej, dovolenke v Ománe.

Až sa mi natíska otázka, či to bol zo strany ministra Lengvarského premyslený krok a zámer, alebo naozaj nepočítal s tým, aké reakcie jeho exotická dovolenka vyvoláva v mysliach utrápených Slovákov?

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články