9.8 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

FICO k prejavu prezidentky: Obhajovala kriminálnikov z NAKA, špeciálnej prokuratúry a vojnového štváča Naďa

Predseda strany SMER – SD Robert Fico dnes na tlačovej konferencii reagoval na vystúpenie prezidentky Čaputovej k Správe o stave republiky. Uviedol, že dnes svojou účasťou SMER – SD prejavila úctu k funkcii prezidentky, no nie úctu Zuzane Čaputovej, nakoľko nie je prezidentkou občanov SR.

Tá dnešným vystúpení preukázala nesvojprávnosť, preukázala, že nie je schopná sa postaviť sa za záujmy republiky a myslí si, že prečítaním známych štatistík z papierov vytvorí pocit starostlivosti, no je na omyle. R. Fico si myslí, že jej prejav obrazne písal sčasti advokát Kubina, ktorý má pravdepodobne bočný úväzok na špeciálnej prokuratúre a niekto z ambasády USA.

„Prezidentka ukázala, že stojí absolútne na strane vládnej koalície. Dobre vie už dva roky, čo sa v tomto štáte deje a zmohla sa dnes iba aby zopakovala niekoľko čísiel, ktoré si môžeme ktokoľvek z nás nájsť kedykoľvek za tri minúty na akejkoľvek stránke ktoréhokoľvek denníka. Je neuveriteľné, že prezidentka, ako jediného ministra vyzdvihla a pochválila amerického vojnového štváča Naďa. Je neuveriteľné, že prezidentka zaútočila na opozíciu. Priamo zaútočila na stranu SMER – sociálna demokracia, keď komentovala naše úsilie poukazovať na hrubé porušovanie princípov právneho štátu zo strany skupiny politicky angažovaných vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a niektorých sudcov na špecializovanom trestnom súde. Skupiny, ktorá plní politické pokyny Matoviča na likvidáciu opozície,“ povedal Robert Fico.

Ďalej dnes bez hanby povedala, že takto to ďalej nejde a asi sú to predčasné voľby, ktoré sú riešením, no dvakrát zarezala predčasné voľby. Predseda SMERu skonštatoval, že nie je možné akceptovať tento prístup a je to práve prezidentka, ktorá prispela svojim vojnovým prístupom, tým, že podpísala všetky nezmysly z dielne vládnej koalície a zmluvu s vládou USA o založení amerických základní na Slovensku k rozkolu spoločnosti. Zopakoval, že Slovensko nemá prezidentku Slovákov, ale americkú slúžku.

R. Fico nadviazal na časť vystúpenia Z. Čaputovej, kde sa ohavne obula do opozície. „Ja som nezažil, že prezidentka prenáša zodpovednosť v štáte na opozíciu, predovšetkým na SMER – slovenskú sociálnu demokraciu. Ona v podstate obvinila SMER, že my sme tí, ktorí prejavujeme nespokojnosť v spoločnosti. Čo je ešte horšie, ona zaútočila na SMER kvôli tomu, že my vraj poukazujeme na nejaké postupy vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov a že to vraj spôsobuje v spoločnosti rozklad právneho štátu. Pani prezidentka dobré ráno, videli ste tlačovú konferenciu generálneho prokurátora? Čo hovoríme už od mája tohto roku? Že je tu jasná úloha pre skupinu vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a niektorých sudcov zlikvidovať opozíciu. Veď nás chceli pozatvárať na 12 rokov väzenia,“ prízvukoval R. Fico.

O 30 minút na to generálny prokurátor skonštatoval, že všetko, čo sa mohlo v prípade kauzy Súmrak porušiť, sa porušilo, či ide o hmotnoprávne alebo procesné ustanovenia a preto je ich obvinenie v danej kauze zrušené. Na mieste je otázka, kto sa ospravedlní Robertovi Kaliňákovi, Tiborovi Gašparovi, Norbertovi Bödörovi alebo Robertovi Ficovi.

YouTube video

SMER – SD nepodporí rozpočet, nakoľko je postavený na chudobe a zdražovaní. Vláda totiž podľa slov R. Fica nepomáha ľuďom, pokiaľ ide o zvyšovanie cien potravín a životných potrieb, lebo z tohto zdražovania má vláda obrovské príjmy. SMER dá pozmeňujúce návrhy, ktoré zmenia parametre tohto rozpočtu, ktorý ešte bude konfrontovaný aj s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti.

(ts) foto NR SR/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články