14.8 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Fakulta masmediálnej komunikácie UCM získala grant na kreatívne centrum

      Na jar 2023 by malo začať fungovať kreatívne centrum, na ktoré získala Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave nenávratný finančný príspevok z Ministerstva kultúry SR v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Slúžiť bude na stimulovanie podpory udržateľnej zamestnanosti a tvorby pracovných miest v kultúrnom a kreatívnom priemysle, ako aj na rozvoj kreatívneho talentu a netechnologických inovácií. Celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 1,437 milióna eur, informoval o tom PR FMK Peter Krajčovič.
      Centrum má poskytovať služby inkubátora a akcelerátora, ako aj prezentáciu produktov a sieťovania s inými partnermi. „Hlavným zámerom je v spolupráci s mentormi z praxe vytvoriť inkubačný program pre záujemcov o podnikanie alebo pre už začínajúcich či existujúcich podnikateľov pôsobiacich v sektore kultúrneho a kreatívneho priemyslu,“ uviedol prodekan pre rozvoj a vzťahy s verejnosťou FMK Andrej Brník. Zo získaných prostriedkov fakulta prebuduje časť svojich priestorov na Skladovej ulici v Trnave, kde bude kreatívne centrum sídliť. Súčasťou bude vznik coworkingového priestoru, prednáškových a konferenčných miestností pre verejnosť a nového technického vybavenia štúdií vrátane ozvučenia, virtuálnej reality a 3D skenovania. Plánovaný termín začiatku prestavby je január 2022.
      Centrum chce poskytovať služby zamerané na podporu a rozvoj kreatívneho talentu, zručností a na uspokojenie dopytu po kreatívnej tvorbe v oblasti digitálnej produkcie hudby, hier a dizajnu, ako aj virtuálnu archiváciu kultúrnych pamiatok. Ambíciou fakulty je v rámci neho zriadiť tzv. centrum digitálno-audiovizuálnych produktov, základňu na elektronické športy a prvé slovenské virtuálne múzeum s archiváciou historických artefaktov múzeí, kostolov, synagóg a iných kultúrnych inštitúcii pôsobiacich v Trnavskom kraji.

Zdroj: TASR

Foto: portalvs.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články