13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

V nemocnici sa za prvý polrok narodilo 606 detí

Nemocnica Agel Levice napriek pandémii nového koronavírusu zaznamenala v prvom polroku 2021 vyše  600 pôrodov. „Je to jedna z oblastí, ktorú pandémia výrazne nepoznačila,“ zhodnotil primár gynekologicko-pôrodníckej kliniky Gabriel Mančík.
      Do konca júna sa v levickej nemocnici narodilo 606 detí. Prevažovali chlapci, ktorých sa narodilo 323, dievčat bolo 283. V deviatich prípadoch si rodičia domov odvážali dvojčatá. Najčastejšími menami, ktoré rodičia zvolili pre svoje bábätká, boli Hana a Matej.
      Zdravotníci sa počas pandémie museli naučiť zaobchádzať s tehotnými pacientkami pozitívne testovanými na ochorenie COVID-19 a realizovať pôrody mamičiek s novým koronavírusom. „Celkovo sme u nás odrodili 17 takýchto pôrodov, vždy v rámci prísnych protiepidemických opatrení, čo sa týka ochrany ostatných mamičiek, novonarodeného bábätka aj personálu nemocnice. Nezaznamenali sme ani jeden prípad, keď bolo bábätko pozitívne na nový koronavírus,“ skonštatoval Mančík.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články