11.5 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Exšéfa kontrarozviedky SIS Ľubomíra ARPÁŠA prepustili z väzby na slobodu

Bývalého šéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomíra A. prepustil senát Najvyššieho súdu (NS) SR z väzby na slobodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Kauza GORILA nám ničila život dlhých pätnásť rokov, hovorí Dana ARPÁŠOVÁ, manželka bývalého šéfa vnútorného spravodajstva SIS
     

Exšéfa kontrarozviedky SIS Ľubomíra ARPÁŠA prepustili z väzby na slobodu
foto arch.tasr

„Senát dospel k záveru, že u obžalovaného dôvody na ďalšie trvanie preventívnej väzby pominuli a prepustil ho z väzby na slobodu,“ priblížila hovorkyňa.
      NS SR zrušil na stredajšom neverejnom zasadnutí uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý predtým zamietol žiadosť Ľubomíra A. o prepustenie z väzby.
      Ľubomír A. je spoločne s Františkom P. a Ľubomírom T. obžalovaný z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu podplácania. Obvinení boli v rámci minuloročnej akcie Babylon, pri ktorej Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala dovedna päť osôb. Vo veci pojednáva ŠTS, pracovisko Banská Bystrica.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články