16.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Erika Jurinová: Verím, že táto koalícia urobí ešte veľa dobrých vecí

Ja sama som niekedy v rozpakoch z toho, čo sa deje vo vysokej politike,“ uviedla v novom podcaste OĽANO predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Súhlasí, že vo vláde sa všetko realizuje v priamom prenose a verejnosť aj má právo vedieť, kto a ako v koalícii vystupuje. „Rešpektujem to, nie som z toho nadšená, ale veľmi fandím, aby vláda dovládla, pretože predstavila už mnoho dobrých riešení pre spoločnosť,“ povedala.

Balíček opatrení pre rodiny zmenil podľa nej pohľad na prorodinnú politiku, ktorá bola dlhodobo zanedbávaná. Zacielil totiž na skupinu ľudí, ktorá tvorí hodnoty, čo pokladá za správne. „Na druhej strane je pravdou, že sa samosprávam zníži nadpríjem,“ povedala.

Ešte stále je možné, že Gorila, ktorá bola o korupcii bývalých vlád, bude vyšetrená a uzavretá

Predchádzajúci žilinský župan Juraj Blanár by podľa nej mal niesť zodpovednosť za predražený nákup CT, za ktorý bol odsúdený jeho podriadený Ján Jarošík. „Ryba smrdí od hlavy,“ povedala Jurinová. Podľa nej je vylúčené, aby Blanár o nákupe nevedel a navyše spôsob nákupu v tom čase obhajoval. Aj najvyšší súd potvrdil, že to bol pofidérny obchod, našitý na konkrétnu firmu.

Erika Jurinová: Verím, že táto koalícia urobí ešte veľa dobrých vecí
Erika Jurinová

Za viac ako štyri roky vo funkcii sa podľa Jurinovej podarilo v kraji urobiť mnoho dobrých vecí. Za všetky spomenula úplnú alebo čiastočnú rekonštrukciu 52 z celkovo 59 škôl, veľké a kvalitné rekonštrukcie 200 km ciest a 50 mostov. Žilina je podľa županky z hľadiska dopravy neuralgickým bodom, kde sú viditeľné najmä problémy okolo národných projektov, teda tunelov Višňové a Čebrať a diaľnice D3 cez Kysuce. Zároveň zdôraznila, že za súčasnej vlády sa tieto projekty posunuli tak, ako nikdy doteraz. Obrovské investície išli aj do nemocníc, keď sa podarilo investovať asi 15 miliónov eur z vlastných zdrojov a ďalšie financie z európskych fondov.

Jurinová v podcaste potvrdila, že na funkciu predsedníčky ŽSK bude kandidovať aj v ďalších voľbách, pretože rozbehnuté projekty treba dokončiť.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články