19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Kupovať v tomto čase armádnu techniku za 1,7 miliardy je sociálny HYENIZMUS

Rozhodnutie o nákupe pásových obrnených vozidiel za 1,7 miliardy v časoch historického zdražovania považuje HLAS za sociálny hyenizmus.

„Žiadna pomoc dôchodcom, žiadne zvyšovanie platov lekárov, sestier či učiteľov, žiadna pomoc pracujúcim bez detí. Každý deň tvrdia, že nemôžu pomôcť nikomu, kým sa nezdvihnú dane. A potom zaplatia 1,7 miliardy za transportéry. Ak existuje skutočný sociálny hyenizmus, táto vláda nám ho práve predviedla,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Kupovať v tomto čase armádnu techniku za 1,7 miliardy je sociálny HYENIZMUS
Zdroj:FB

Okrem sociálneho rozmeru však celý nákup podľa neho na hony smrdí klientelizmom. „To, že v tendri vyhrá práve firma, úzko napojená na spoločnosť BAE systems, som verejne avizoval už v apríli na tlačovej konferencii. Pán minister Naď bude musieť veľmi podrobne vysvetľovať, prečo vyhrala práve firma, ktorá ho v minulosti veľmi štedro sponzorovala v jeho lobistických aktivitách či mimovládnych organizáciách,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

„Už keď sa rokovalo o nákupe stíhačiek, pán Naď aktívne loboval v prospech spoločnosti SaaB, veľmi úzko prepojenej práve s firmou BAE systems. A keďže sa mu nepodarilo tento biznis presadiť, obávam sa, že si dlh voči tejto skupine musel zahladiť až výberom toho správneho dodávateľa pri obstarávaní pásových obrnených vozidiel,“ dodal Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články