24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Envi-Pak spustil online hru o triedení odpadu

Organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) Envi-Pak spustila online hru o triedení odpadu. Určená je pre širokú verejnosť a nadväzuje na behaviorálne techniky, ktorými motivuje ľudí k pozitívnej zmene správania. Hráči v nej môžu hrať o rôzne ceny. TASR o tom informovala organizácia.

„Online Envi hra je súčasťou našej iniciatívy Nezabúdajme triediť, v ktorej upozorňujeme na dôležitosť triedenia odpadu. Naša nová zábavná hra má povzbudiť ľudí k tomu, aby aj pri triedení postupne menili svoje správanie,“ povedala riaditeľka komunikácie Envi-Paku Katarína Kretter. Postupne by ju podľa nej chceli predstaviť na školách a vo firmách, aby ju učitelia a zamestnávatelia mohli využiť v rámci svojich environmentálnych aktivít.

Hra povzbudzuje ľudí k tomu, aby sa naučili triediť tie problematickejšie druhy obalov, ktoré doteraz triediť nevedeli. Odzrkadliť by sa to podľa OZV malo na zvýšenom množstve správne vytriedených smetí a na zmene správania pri nakladaní s odpadom.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x