-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

Dzurinda ide pomáhať Ukrajine? Pre jej ľud to bude ďalšia morová rana, soptí Belousovová

Počet našich politikov, ktorí sa stále usilujú zviditeľňovať, je mnoho. A to napriek tomu, že na nich nemá väčšina národa pekné slovo. Patrí medzi nich i „nezabudnuteľný“ Mikuláš Dzurinda.

Expremiér a exšéf KDH Mikuláš Dzurinda je na Slovensku spájaný najmä s tým, že v roku 1999 povolil prelet lietadiel NATO nad naším územím, ktoré smerovali do Srbska, kde potom zhadzovali bomby a zabíjali miestne obyvateľstvo. A aby toho nebolo málo, za jeho vlády sa mnohé naše podniky, ktoré boli doslova zlatými vajcami, predávali za lacné peniaze do zahraničia. A teraz vraj smeruje „pomáhať“ na Ukrajinu, čo v statuse ťažko rozdýchava expolitička a šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová.

V koho prospech sa chystá Dzurinda obnovovať Ukrajinu?

Dzurinda ide pomáhať Ukrajine? Pre jej ľud to bude ďalšia morová rana, soptí Belousovová
Zdroj: FB / Anna Belousovová

„Dzurinda opäť na scéne! Mikuláš Dzurinda sa vracia na Ukrajinu,“ hlása hneď v úvode statusu Belousovová, ktorá vzápätí dodáva, že „Miki“ sa stal členom medzinárodnej pracovnej skupiny, ktorá bude radiť ukrajinskému vedeniu hlavne v oblasti povojnovej obnovu štátu. „Majú vraj pomôcť nájsť Ukrajine „model nezávislosti a bezpečnosti“.

V prvom rade si myslím, že vzhľadom na to, ako sa podpísal Dzurinda na stave Slovenska, je tento človek tým posledným, ktorý by mal niekomu radiť,“ konštatuje bývalá podpredsedníčka parlamentu, podľa ktorej to skôr bude pre ťažko skúšanú Ukrajinu a jej ľud ďalšia morová rana, ak ju budú „obnovovať“ podobní „odborníci“ v službách Západu ako bol a je Dzurinda.

Dzurinda ide pomáhať Ukrajine? Pre jej ľud to bude ďalšia morová rana, soptí Belousovová
Zdroj: FB / Anna Belousovová

„Bolo by asi na čase povedať na rovinu čiu Ukrajinu a pre koho idú títo zahraniční „experti“ obnovovať, keď nie je žiadne tajomstvo, že 17 miliónov!!! hektárov najkvalitnejšej poľnohospodárskej pôdy, t.j.60%, už nepatrí Ukrajine a Ukrajincom, ale nadnárodným korporáciám Cargill, Dupont a Monsanto!!!,“ vysvetľuje expolitička, podľa ktorej síce Zelenskyj pred voľbami tvrdil, že ani ár pôdy sa nepredá cudzincom bez referenda, ale ako vidno, znovu sa potvrdilo staré známe: voľby sa skončili, zabudnite. „60% najkvalitnejšej ukrajinskej pôdy už má zahraničných majiteľov! V koho prospech sa chystá Dzurinda a spol. obnovovať po vojne Ukrajinu, je z predchádzajúcich informácií jasné. Obávam sa, že Ukrajinci to nie sú…,“ prízvukuje Belousovová.

Pán Dzurinda, vy ste jedným z diablov, ktorí spôsobili utrpenie nevinným ženám a deťom! Odkazuje mu expolitička Anna Belousovová

Je stále menej Ukrajincov ochotných umierať vo vojne

„Ak človek sleduje vojnu na Ukrajine musí mu byť jasné, že podobné iniciatívy, ktoré hovoria o povojnovej obnove, majú skôr len úlohu pôsobiť motivačne na prostých Ukrajincov, aby išli bojovať,“ píše v závere Anna Belousovová, podľa ktorej nie je žiadnym tajomstvom, že je stále väčší a väčší nedostatok Ukrajincov ochotných umierať vo vojne, ktorá sa síce odohráva na ich území, ale je to vojna Západu, teda hlavne USA proti Rusku.

Dzurinda ide pomáhať Ukrajine? Pre jej ľud to bude ďalšia morová rana, soptí Belousovová
Zdroj: FB / Anna Belousovová

A bokom v kritike nezostali ani Slováci, ktorí veru na Mikulášovi Dzurindovi nenechali nitku suchú. Toľko invektív na svoju osobu zrejme náš expremiér a „budovateľ“ novej, krajšej a „prosperujúcej“ Ukrajiny zrejme už dávno nečítal.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články