16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Dvojica dievčat pomohla pri vypátraní nezvestnej ženy

Na staršiu ženu, ktorá pravdepodobne potrebuje pomoc, upozornili v Topoľčanoch pri moste cez rieku Nitra políciu dve dievčatá. Ukázalo sa, že ide o osobu, ktorá bola nezvestná a pre zdravotné problémy mohla byť v ohrození zdravia a života. Bolo po nej vyhlásené pátranie, uvádza polícia na sociálnej sieti.
      „Slečny sprostredkovali kontakt ženy s jej rodinnými príslušníkmi a do príchodu záchranných zložiek sa panej v rámci svojich schopností a možností snažili pomáhať,“ uvádza polícia s tým, že svojím príkladným občianskym postojom a prístupom prispeli k vypátraniu nezvestnej osoby a eliminácii hroziaceho nebezpečenstva.
      Zástupca riaditeľa Okresného riaditeľstva (OR) Policajného zboru (PZ) v Topoľčanoch a riaditeľ odboru poriadkovej polície OR PZ odovzdali jednému z dievčat, ktoré OR PZ v Topoľčanoch navštívilo, ďakovné listy za pomoc a spoluprácu pri napĺňaní poslania polície ‚Pomáhať a chrániť‘ v súvislosti s iniciatívnym prístupom a podaním pomocnej ruky.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články