26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nemocnica v Leviciach poskytuje špecializované prehliadky športovcov

Nemocnica v Leviciach v spolupráci s levočskou nemocnicou začala poskytovať špecializované lekárske prehliadky pre mladých športovcov. Medzi prvými testovanými bolo takmer 80 futbalistov z FK Slovan Levice vo veku 12 až 15 rokov.
      Špecializované prehliadky sa zameriavajú predovšetkým na zisťovanie možných kardiovaskulárnych ochorení srdca. „Samozrejmosťou je súhlas rodičov. Zákonný zástupca každého dieťaťa vyplní dotazník, kde podrobne uvedenie rodinnú a aj športovú anamnézu. Samotné vyšetrenie vykonávala primárka fyziatricko-rehabilitačného oddelenia a špecialistka v športovej medicíne Nemocnice v Levoči Ingrid Dzurňáková,“ informovala nemocnica v Leviciach.
      Vyšetrenie pozostáva z merania váhy, výšky, krvného tlaku, spirometrie a EKG vyšetrenia. Po vyhodnotení všetkých parametrov je záverečná správa o zdravotnom stave odovzdaná rodičom. Odborníčka zároveň s výsledkom vyšetrení odporučí primeranú fyzickú zaťaž.
      „Tento projekt má svoje opodstatnenie vzhľadom na dôsledné sledovanie zdravotného stavu detí v súvislosti s ich športovou záťažou. Privítali sme spoluprácu s kolegami z Levoče a sme radi, že aj takto môžeme prispieť k tomu, aby naši vrcholoví športovci boli pod odborným lekárskym dohľadom už od útleho detstva,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Agel Levice Ján Belanský.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články