28.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Dudince: V kúpeľoch otvorili tohtoročnú letnú kúpeľnú sezónu

V kúpeľoch Dudince v Krupinskom okrese otvorili tohtoročnú letnú kúpeľnú sezónu. TASR to potvrdila Andrea Petrušová zo spoločnosti Kúpele Dudince.

Ako priblížila, centrom diania je pódium pri pitných vázach s liečivou dudinskou vodou neďaleko liečebného domu Rubín. V súčasnosti už podľa jej slov pokračuje kultúrny program, vystupujú v ňom speváci, hudobníci a aj tanečníci. Pripomenula, že hudobné programy a koncerty pripravujú v kúpeľoch pre hostí aj počas celého leta. Súčasťou bude aj júlové gastro podujatie Tradičná chuť Hontu v areáli dudinského amfiteátra.

Otvorenie kúpeľnej sezóny je súčasťou 2. Letného festivalu Slnka, Ticha, Vody. „Podujatie nám pripomína niečo, čo síce všetci dobre poznáme, ale nie vždy si to naplno uvedomujeme, že iba v tomto regióne sú prítomné tri elementy v ojedinelej kombinácii – slnko, voda a ticho,“ objasnila zástupkyňa kúpeľov. Ticho je podľa nej charakteristickým elementom regiónu, ktorého srdcom sú Dudince. „Vďaka vzácnej vode majú kúpele a celý región výnimočné postavenie. Voda je mimoriadne vzácna, pretože v tomto výnimočne liečivom zložení sa vyskytuje iba na troch miestach na svete,“ podotkla. Tretím zdrojom výnimočnosti Dudiniec je slnko. „Vďaka nemu sú kúpele Dudince najslnečnejšími kúpeľmi na Slovensku. V Dudinciach a okolitých obciach je podľa štatistiky až 257 dní v roku slnečných,“ uzavrela.

Organizátorom otvorenia kúpeľnej sezóny, ako aj celého 2. Letného festivalu Slnka, Ticha, Vody je Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x