15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Do národného ocenenia Enviromesto sa môžu mestá prihlásiť do 5. júna

Do národného ocenenia Enviromesto sa môžu mestá prihlásiť do 5. júna. Jeho cieľom je poukázať na potrebu zlepšovania mestského životného prostredia a zároveň oceniť samosprávy, ktoré idú príkladom. TASR o tom informovala Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP).

„Práve táto kampaň je ideálnou príležitosťou predstaviť verejnosti a obyvateľom úsilie, ktoré slovenské mestá vyvíjajú v konkrétnych oblastiach ochrany a tvorby životného prostredia,“ skonštatovala SAŽP.

Zapojiť sa môže každá obec so štatútom mesta. Hodnotiaca komisia bude podľa agentúry posudzovať aktivity s environmentálnym dosahom na mestské prostredie, ktoré samospráva zrealizovala za posledné dva roky do uzávierky prihlášok. Tie je potrebné poslať elektronicky.

Prihlásené mestá zabojujú o tri ocenenia v týchto oblastiach – zelené a obehové hospodárstvo, ochrana prírody a krajiny a zdravé mesto. „Laureátom národného ocenenia Enviromesto 2023 môže byť len tá samospráva, ktorá sa prihlási do všetkých oblastí a preukáže komplexné výsledky. Počas predchádzajúcich ročníkov boli ocenené samosprávy napríklad za nakladanie s biologicky rozložiteľným odpadom, za aktívny prístup k riešeniu problematiky mobility v meste či za ochranu vtáctva v mestskom prostredí,“ priblížila SAŽP.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x