-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

Dôležité: Pri nástupe žiaka do školy je potrebné predložiť VYHLÁSENIE o bezpríznakovosti

Pri prvom nástupe do školy predloží rodič školáka písomné vyhlásenie o jeho bezpríznakovosti. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v dokumente najčastejšie kladených otázok k školskému semaforu, manuálu pre všetky druhy škôl a školských zariadení v školskom roku 2021/2022.
      Toto vyhlásenie budú musieť rodičia predkladať aj po každom prerušení dochádzky do školy, ktoré trvá tri a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov). V zmysle COVID automatu je vyhlásenie o bezpríznakovosti potrebné doložiť vo všetkých farbách okresov okrem zelenej fázy. Tam to však rezort školstva taktiež odporúča.
      Predkladať písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti je potrebné vo všetkých školách a školských zariadeniach. Týka sa to napríklad aj jazykových škôl, centier voľného času, nástupu na internát, základných umeleckých škôl.
      V prípade, že sa škola nachádza v zelenom okrese COVID automatu a dieťa toto vyhlásenie zabudne doma, tak ďalší postup je na zvážení školy. V ostatných okresoch dieťa musí toto vyhlásenie predložiť. „Ak ho zabudne doma, rodič má tri možnosti. Odoslať ho škole prostredníctvom ASC agendy (Edupage) alebo e-školy. Druhou možnosťou je poslať sken písomného vyhlásenia o bezpríznakovosti e-mailom alebo kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať,“ dodal rezort školstva v dokumente zverejnenom na svojom webe.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články