-2.4 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

V Bratislave sa začali viaceré protesty, polícia už riešila incident pred NR SR

V Bratislave sa v stredu popoludní pri príležitosti Dňa Ústavy SR začali viaceré verejné zhromaždenia. Protestuje sa na Hodžovom námestí i pred Národnou radou (NR) SR, avizované je aj zhromaždenie na Námestí slobody. Pred parlamentom už musela voči pár demonštrantom zasahovať polícia, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala aj dvoch protestujúcich.
      Pred parlamentom zasahoval aj antikonfliktný tím. Pripravení boli aj policajní ťažkoodenci. Po zadržaní jedného z protestujúcich sa skupina demonštrantov začala pomaly presúvať na Hodžovo námestie, kde aktuálne prebieha protest stoviek ľudí.
      Pred Prezidentským palácom sú viacerí členovia i sympatizanti strany ĽSNS. Dav protestuje proti vláde, tvrdí, že na Slovensku prebieha „genocída slovenského národa“, porušuje sa Ústava SR i základné ľudské práva. Rečníci sa negatívne vyjadrujú voči očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, voči pandémii nového koronavírusu i protipandemickým opatreniam. Kritizujú taktiež opatrenia na hraniciach.
      Bratislavská polícia pre TASR uviedla, že pre stredajšie protesty v hlavnom meste prijala adekvátne opatrenia. „Situáciu budeme priebežne monitorovať a v prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo páchaniu inej protiprávnej činnosti, využijeme zákonné opatrenia na zjednanie nápravy,“ skonštatovala polícia.

V Bratislave sa začali viaceré protesty, polícia už riešila incident pred NR SR
V Bratislave sa začali viaceré protesty, polícia už riešila incident pred NR SR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články