24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Do odborných komisií Trnavského samosprávneho kraja zasadnú aj NEPOSLANCI

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na svojom prvom tohtoročnom zasadnutí rokovali aj o nomináciách členov odborných komisií zastupiteľstva z radov neposlancov.

Do odborných komisií Trnavského samosprávneho kraja zasadnú aj NEPOSLANCI
Zasadnutie poslancov TTSK (zdroj: fb TTSK)

Po zasadnutí je známe kompletné zloženie 11 komisií zastupiteľstva. Plénum schválilo nominácie na členov komisií. V každej z komisií, okrem komisie pre nezlučiteľnosť funkcií a mandátovej komisie, budú pôsobiť popri ôsmich poslancoch štyria odborníci.

„Pokračujeme v znižovaní energetickej náročnosti budov. Už minulý rok sme začali s inštaláciou snímačov, reguláciou vykurovacích systémov či výmenou osvetlenia. Na realizáciu týchto úsporných energetických opatrení sme z tohtoročného rozpočtu vyčlenili pol milióna eur. Celkovo takto investujeme 2,8 milióna eur,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Becík: Matovič a jeho OĽaNO ukázali, že nepatria do parlamentu, ale na smetisko politických dejín (VIDEO)

Napriek tomu bola samospráva nútená upraviť výšku príspevkov študentov, respektíve ich zákonných zástupcov na stravovanie v školských jedálňach a tiež na ubytovanie v školských internátoch. O výške príspevkov v rámci schválených rozpätí budú rozhodovať riaditelia jednotlivých škôl. „Od príspevku sú oslobodení študenti v systéme duálneho vzdelávania a v perspektívnych odboroch, ktorým poskytujeme bezplatné ubytovanie,“ informoval riaditeľ odboru školstva Stanislav Pravda.

Ako doplnil, poslanci odobrili návrh na zvýšenie koeficientov pre určenie výšky poukazovaných finančných prostriedkov na mzdy a prevádzku školám a školským zariadeniam. „Tým reagujeme na rast výdavkov a sprostredkovane zvyšujeme svoj finančný príspevok pre jazykové školy, centrá voľného času, školské internáty či školské jedálne s účinnosťou od 1. marca,“ povedal Pravda.

(tasr, foto: fb TTSK)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x