10.9 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

DNES: Nemocnica obmedzuje plánované operácie, pribúdajú pacienti s COVID-19

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre sa zvyšuje počet hospitalizovaných pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Vedenie nemocnice sa preto rozhodlo obmedziť plánované operácie najmä v oblasti chirurgických výkonov, kde je nevyhnutná prítomnosť anestéziológov. Prijaté rozhodnutie začne platiť v stredu (29. 9.). Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

DNES: Nemocnica obmedzuje plánované operácie, pribúdajú pacienti s COVID-19


      V nitrianskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 16 pacientov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Stav štyroch si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, ďalší dvaja sú pripojení na vysokoprietokovú ventiláciu. „Z celkového počtu 16 hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom je 14 neočkovaných. Dvaja očkovaní pacienti sú v stabilizovanom stave,“ potvrdila Kubinec.
      Od minulého týždňa platí v nemocnici zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach. Pacienti, ktorí sú objednaní na kontroly v ambulanciách a nie sú zaočkovaní, sa musia preukázať antigénovým testom. Pacienti prichádzajúci na urgent, gastroenterológiu a pneumológiu musia byť otestovaní bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú očkovaní. V pôrodnici zatiaľ môžu byť oteckovia pri pôrode, musia však byť buď plne očkovaní, alebo mať čo najaktuálnejší negatívny test na nový koronavírus.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články