17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Demokrati dostali noví posilu. Za ľudí opustili Šeliga a Žitňaská

K Demokratom Eduarda Hegera idú nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR Jana Žitňanská a Juraj Šeliga. Obaja boli súčasťou vládnej koalície a členmi strany Za ľudí. Informovali o tom na spoločnej piatkovej tlačovej konferencii.

Heger označil Žitňanskú za posilu v oblasti pomoci ľuďom a Šeligu v oblasti spravodlivosti. Skonštatoval, že dôvodom stroskotania vládnej koalície bola „rozhádanosť“ jej lídrov. „Strana demokrati chce priniesť pokoj do politiky,“ uviedol Heger s tým, že politika má ľuďom slúžiť a nie ich zabávať. Strana chce podľa jeho slov robiť korektnú politiku založenú na odbornosti a korektných vzťahoch.

Žitňanská chce aj v strane Demokrati ďalej pracovať na svojej agende a posunúť problematiku ľudí so zdravotným postihnutím ďalej. Pripomenula viaceré zákony, ktoré predkladala do parlamentu a ktoré sa podarilo presadiť. „Demokratov nikdy nie je dosť, preto dúfam, že vstúpia ďalší,“ uviedol Šeliga. Kľúčovú hodnotu strany vidí v tom, že vie, čo chce a vie, proti čomu bojuje. Poukázal na situáciu v justícii a zdôraznil potrebu nastaviť napríklad reformu prokuratúry.

Demokrati dostali noví posilu. Za ľudí opustili Šeliga a Žitňaská
Heger, Žitňanská a Šeliga (zdroj: fb Demokrati)

Na otázku o rokovaniach s KDH a spoločnom postupe do volieb odpovedal Šeliga tým, že vo finále rozhodnú orgány strany. Cestu v aktuálnej situácii naďalej vidí v spájaní sa. „Ak sa nespojíme, neurobíme čísla na to, aby sme mohli vládnuť,“ upozornil. Podotkol, že Demokrati podávajú ruku na spoluprácu, no tá musí prísť aj z druhej strany. Heger na otázku o rokovaniach s KDH neodpovedal.

Odchod zo Za ľudí oznámili Šeliga a Žitňanská začiatkom apríla. Žitňanská vtedy poznamenala, že svoju politickú budúcnosť nevidí v zbližovaní sa s OĽANO a nechce stáť v ceste kolegom, ktorí to tak cítia. Šeliga hovoril o rokovaniach s Demokratmi a KDH, zmysel videl v ich spoločnej kandidátnej listine. Hnutie už avizovalo, že ide do volieb samostatne.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x