2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Ďalšie nezákonné obvinenie: Advokát chce očistiť svoje meno

Jedným z tých, ktorí mali v kauze odposluchov z poľovníckej chaty pri Nitre, na krku obvinenie, bol aj syn policajného exprezidenta Tibora Gašpara, Pavol Gašpar. To mu bolo najnovšie z dôvodu nezákonnosti a neopodstatnenosti zrušené.

Informoval o tom denník Plus 1 deň.

Kauza sa týkala stretnutí politických špičiek Smeru-SD na čele s Robertom Ficom a Robertom Kaliňákom a s advokátmi Markom Parom a Pavlom Gašparom či oligarchom Miroslavom Bödörom na poľovníckej chate neďaleko Levíc.

V súvislosti s medializovanou chatou vyšetrovateľ NAKA 9. februára začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie voči advokátovi Pavlovi Gašparovi zo zločinu krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu príprav. Ten považoval svoje obvinenie v súvislosti s kauzou poľovnícka chata od začiatku za účelové a nezákonné.

Tvrdil, že ide o reakciu na jeho mediálne výstupy.

Ďalšie nezákonné obvinenie: Advokát chce očistiť svoje meno
Advokáti Marek Para a Pavol Gašpar

V týchto dňoch je však všetko inak, vznesené obvinenie voči Pavlovi Gašparovi bolo zrušené z dôvodu nezákonnosti a neopodstatnenosti.

V trestnej veci obvineného Mgr. P. G. za zločin krivej výpovede a krivej prísahy podľa § 346 odsek 1, odsek 3 písmeno b/ Trestného zákona s poukazom na § 140 písmeno c/ Trestného zákona v štádiu prípravy podľa § 13 odsek 1 Trestného zákona prokurátor Krajskej prokuratúry Nitra uznesením zo dňa 31.3.2022:

I. zrušil podľa § 194 odsek 1, odsek 2 Trestného poriadku uznesenie vyšetrovateľa Prezídia Policajného zboru, národnej kriminálnej agentúry, odbor Západ, 2. oddelenie vyšetrovania Nitra, pracovisko Trenčín sp. zn. PPZ-321/NKA-ZA2-2021  zo dňa 09.02.2022 v časti, v ktorej bolo podľa § 206 odsek 1 Trestného poriadku vznesené obvinenie Vami označenej osobe za zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy, nakoľko v tejto časti bolo vydané v rozpore so zákonom a nedôvodne.

II. zrušil podľa § 230 odsek 1, odsek 2 písmeno e/ Trestného poriadku vyššie označené uznesenie vyšetrovateľa v časti, v ktorej bolo podľa § 199 odsek 1, odsek 2 Trestného poriadku začaté trestné stíhanie za zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy, nakoľko v tejto časti bolo nezákonné a neopodstatnené, reagoval na naše otázky hovorca KP v Nitre Jaroslav Maček.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články