6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Ďalšia medailová žatva vinárov zo Chateau Topoľčianky. Z francúzskeho Bordeux priviezli šesť zlatých medailí!

Máte radi dobré vínko? Ak áno, tak potom vedzte, že v Topoľčiankach robia skutočne veľmi dobré. Château Topoľčianky sa môžu pochváliť už viacerými medzinárodnými úspechmi, ku ktorým si teraz pripísali ďalšie.

Ďalšia medailová žatva vinárov zo Chateau Topoľčianky. Z francúzskeho Bordeux priviezli šesť zlatých medailí!
Pálava, výber z hrozna 2021 z kolekcie Vinohradnícky výber (vľavo) sa stala absolútnym šampiónom kategórie bielych vín a Rizling vlašský, výber z hrozna 2021, sa stal najvyššie hodnoteným bielym vínom súťaže. Zdroj Archív Chateau Topoľčianky

Vinári z Topoľčianok sa už predstavili na mnohých prestížnych svetových súťažiach, z ktorých si priviezli už desiatky zlatých medailí. Teraz k nim pribudli ďalšie, ktoré získali na jednej z najprestížnejších svetových salónov vín Vinalies Internationales 2023. Ten sa tento rok konal vo francúzskom Bordeaux. Porotcovia hodnotili z celkovo 2234 vzoriek vín z 38 krajín sveta, pričom až 929 vzoriek bolo z Francúzka.

„Veľké“ zlato aj za najvyššie hodnotené biele víno v súťaži

Zo Slovenska súťažilo na 29. ročníku jednej z najprestížnejších súťaží vín na svete 230 vzoriek, za ktoré sme získali 59 medailí, pričom 6 dostalo veľkú zlatú medailu, 39 „malú“ zlatú medailu a 14 strieborných. Zo Chateau Topoľčianky putovalo do Bordeaux spolu 15 vzoriek vín, za ktoré získali dve veľké zlaté a štyri „malé“ zlaté medaily. „Pre nás je to zatiaľ najväčší úspech, ktorý sme doteraz vo Francúzsku dosiahli. Úprimne poviem, je to pre nás viac ako sme dosiahli nedávno v Rakúsku, kde sme vyhrali tri zlaté a sedem strieborných medailí,“ priznal výrobný riaditeľ vinárstva v Topoľčiankach Miloš Ševčík.

Vinári z Topoľčianok získali koncom minulého roku veľký úspech aj na súťaži v Rakúsku

Topoľčianska Pálava výber z hrozna 2021 z kolekcie Vinohradnícky výber sa stala absolútnym šampiónom kategórie bielych vín a zároveň v rozstrele bojovala po boku s Rizlingom vlašským – výber z hrozna 2021, ktorý bol z rovnakej kolekcie. Ten sa napokon stal aj najvyššie hodnoteným bielym vínom súťaže, keď získal až 96 bodov. Obe vína si odniesli aj zlatú medailu „GRAND OR“. Z tohtoročnej vinárskej metropoly Francúzska sa Chateau Topoľčianky teda vrátili s dvomi „veľkými“ a štyrmi „malými“ zlatými medailami, čo sami považujú historický úspech. Navyše, za Pálavu, výber z hrozna ročník 2021, získali Prix Vinofed za biele vína a Rizling vlašský, výber z hrozna ročník 2021, získal Palm Révélation Blanc za najvyššie hodnotené biele víno v súťaži ziskom 96 bodov zo 100 možných.

Ďalšia medailová žatva vinárov zo Chateau Topoľčianky. Z francúzskeho Bordeux priviezli šesť zlatých medailí!
 Rizling vlašský 2021, vinohradnícky výber, získal cenu za najviac hodnotené víno. Zdroj: archív Miloš Ševčík

Ocenené vína:

🥇Rizling vlašský 2021, vinohradnícky výber – Veľká zlatá medaila (najvyššie hodnotené víno v kategórii)

🥇Pálava 2021, Vinohradnícky výber – Veľká zlatá medaila (šampión kategórie)

🥇Rizling vlašský 2021, Horeca – Zlatá medaila

🥇Chardonnay 2019, Vinohradnícky výber – Zlatá medaila

🥇Tramín červený 2021 Horeca – Zlatá medaila

🥇Irsai Oliver 2022, Chateau Noir – Zlatá medaila

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x