20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Dajme mieru šancu! Vyzýva Radačovský aj strana Slovenský Patriot

Vojna na Ukrajine dostáva výbuchom dvoch rakiet na poľskom území, ktoré zabili dvoch miestnych poľnohospodárov, nový rozmer. Nie, nejde o to, že by Rusko napadlo jedného z členov NATO, ale o to, že Ukrajina ihneď ukázala smerom na Rusko, že práve jeho raketz spôsobili tento incident. A keby len ukázala, ona aj žiadala aj okamžitú odvetu! Každý rozumný človek si vie veľmi dobre spočítať, čo by to znamenalo.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj využíva akékoľvek možnosti na zvyšovanie napätia okolo Ruska a jeho agresie na ukrajinskom území. Nie, Rusko určite nie je bez viny a to, čo sa deje na Ukrajine je hrozné, ale svoj diel viny na eskalovaní napätia má aj samotný ukrajinský prezident. Ten opäť využil situáciu a nabáda „spojencov“ k zákroku voči Rusku. Našťastie, velenie NATO aj americký prezident si zachovali chladnú hlavu a incident vyšetrujú. Ako sa ale zatiaľ ukazuje, bomba mala byť ukrajinská. K celej situácii v statuse zaujala stanovisko aj strana Slovenský Patriot a jej šéf a europoslanec Miroslav Radačovský.  

Prvýkrát sa neverí Zelenskému

Prezident Zelenskyj podľa nich vyhlásil, že Rusko uskutočnilo s dvoma raketami bezprecedentný útok na Poľsko ako člena NATO a NATO by malo reagovať. Kvôli incidentu zasadali aj krízové štáby viacerých európskych krajín, vrátane našej, a obviňovali z raketového útoku Rusko. „Dnes sa už situácia trosku zmenila a poľský generál je presvedčený, že raketa bola zablúdená. Ďalší tvrdia, že na Poľsko mohla dopadnúť ukrajinská strela proti ruskej strele. Erdogan prehlásil, že Rusko nemá s výbuchmi nič spoločné,“ píše sa v statuse. Najlepšie je však vyjadrenie prezidenta Bidena, ktorý skonštatoval, že raketu, ktorá dopadla na územie Poľska, asi nevypálili z Ruska

Dajme mieru šancu! Vyzýva Radačovský aj strana Slovenský Patriot
Zdroj: FB / Miroslav Radačovský

„A toto posledné vyjadrenie, je najpodstatnejšie, pretože sme vždy tvrdili a budem tvrdiť, že vojnu na Ukrajine môžu ukončiť len Rusi a Američania, a to ostatné, čo sa deje okolo nej, je len zbytočné zabíjanie dvoch veľkých národov, našich slovanských bratov, Ukrajincov a Rusov,“ uvádza sa ďalej v statuse a podľa strany Slovenský Patriot aj Radačovského sa javí, že prvýkrát od špeciálnej operácie Ruska v Ukrajine, sa neuverí Zelenskému, kedy akýkoľvek útok a zabíjanie sa zvaľuje na Rusko.

Dajme mieru šancu! Vyzýva Radačovský aj strana Slovenský Patriot
Zdroj: FB / MIroslav Radačovský

„Náš subjekt je za okamžité ukončenie vojny, mierové a diplomatické riešenie problému. Je to v záujme života občanov, života detí, pretože rôzne neoverené správy politikov a ich konanie, môže viesť skutočne k svetovému nešťastiu… Dajme mieru šancu!“ píše na záver strana Slovenský Patriot a jej predseda Miroslav Radačovský.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články