17.1 C
Nitra
nedeľa, 24 septembra, 2023

Chrípka zatvorila v Nitrianskom kraji päť škôlok

Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji tento týždeň opäť mierne stúpla. Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, celkovo bolo zaznamenaných 6021 akútnych respiračných ochorení. Z nich šlo o chrípku v 672 prípadoch.
      „Predstavuje to nárast chorobnosti o 19,8 percenta oproti minulému kalendárnemu týždňu. Najviac chorých bolo v skupine nula až päťročných detí,“ uviedol RÚVZ. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 151 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 51,7 percenta zápalov prínosových dutín, 8,6 percenta zápalov pľúc a 39,7 percenta zápalov stredného ucha.
      Ochorenia hlásilo 59 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 45 percent lekárov pre dospelých. „Z dôvodu zvýšeného výskytu ochorení bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v piatich materských školách v okrese Topoľčany,“ uviedol RÚVZ v Nitre.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články