18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Nitra: Po sčítaní ľudí bez domova sa v meste začne projekt Bývanie ako prvé

Diecézna charita Nitra pripravuje sčítanie ľudí bez domova, ktoré je súčasťou projektu Bývanie ako prvé. Takzvaný registračný týždeň potrvá od 18. do 22. októbra a je súčasťou širších aktivít, ktorých cieľom je ukončiť bezdomovectvo a zabezpečiť ľuďom bez domova trvalé bývanie.
      V priebehu registračného týždňa chcú realizátori projektu zachytiť všetkých ľudí bez domova v Nitre, zaregistrovať ich a vytvoriť databázu tých, ktorí prejavia o bývanie záujem. Okrem toho chcú získavať informácie aj o ľuďoch, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách. „Budeme mať prehľad nielen o tom, koľko takýchto ľudí v Nitre máme, ale aj o podmienkach, v ktorých žijú,“ uviedla koordinátorka projektu Mirela Lukáčová Rosinská.
      Súbežne so sčítaním sa začne aj samotný projekt Bývanie ako prvé, ktorý je aktivitou Diecéznej charity Nitra. Dvojročný projekt potrvá do novembra 2023. „Počas jeho trvania chceme poskytnúť strechu nad hlavou ľuďom bez domova v piatich bytoch v nitrianskom regióne. Podporní pracovníci im budú zároveň pomáhať pri každodenných životných situáciách, platení nájomného, hľadaní práce, zdravotnej starostlivosti a pri nadväzovaní sociálnych kontaktov,“ uviedol riaditeľ Diecéznej charity Nitra Juraj Barát.
      Ako doplnila sociálna pracovníčka Anastázia Grofčíková, už počas fungovania projektu sa budú hľadať možnosti jeho udržateľnosti na ďalšie obdobie. „Postupne chceme osloviť aj obyvateľov z Nitry a okolia, ktorí sa môžu zapojiť nielen do verejnej diskusie, ale aj do aktívnej pomoci, aby sme aj po dvoch rokoch mohli pokračovať v pomoci ľuďom, ktorí sa ocitnú v núdzi,“ dodala.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články