12 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Chcete zmeniť prácu, alebo si hľadáte novú? Tak hor sa pod Zobor – Kariéra EXPO v Nitre vám to umožní

Slovensko je na tom so zamestnanosťou zatiaľ stále veľmi dobre, v tomto roku sa drží zatiaľ na úrovni 5,9 percenta, pričom najhoršie na tom je Prešovský kraj s 9,94 percentnou nezamestnanosťou, za ktorým nasleduje Košický kraj s 8,74 percentom nezamestnaných. Naopak, najlepšie na tom je Bratislavský kraj s 3,25 percentami a za ním je Trenčiansky s 3,69 percentami nezamestnaných.

Mať prácu je pri súčasných vysokých cenách v obchodoch veľmi dôležité. Mať navyše ešte aj dobre platenú prácu je doslova víťazstvo. Ak po dobre platenej práci túžite, alebo ak túžite po práci ako takej, tam potom máte ideálnu príležitosť si ju nájsť v Nitre 29. marca v areáli výstaviska Agrokomplex, ktoré o tom informuje na svojej stránke. Mesto pod Zoborom vôbec po prvýkrát privíta podujatie Kariéra EXPO, kde budú mať možnosť návštevníci stretnúť viac ako 50 zamestnávateľov.

Chcete zmeniť prácu, alebo si hľadáte novú? Tak hor sa pod Zobor - Kariéra EXPO v Nitre vám to umožní
Rozmýšľate nad novou prácou? V Nitre na podujatí Kariéra EXPO vám s tým pomôžu. Zdroj manpower.sk

Kariéra EXPO poskytne stovky pracovných ponúk

Ak túžite po poriadnej životnej zmene, končíte školu alebo si hľadáte svoju prvú pracovnú príležitosť, príďte na Kariéra EXPO Nitra. Využite príležitosť stretnúť tých najlepších zamestnávateľov v regióne, ku ktorým sa možno inak nedostanete. Vstupenka je bezplatná, stačí sa zaregistrovať (TU). Súčasťou podujatia je aj konferencia. Aj tento rok vás čaká bohatý sprievodný program, môžete sa tešiť na množstvo inšpiratívnych prednášok, modelové rozhovory, ktoré pomôžu odbúrať obavy z pohovoru, otestovať si jazykové či IT zručnosti, alebo si vytvoriť profesionálnu fotografiu na CV.

Jaguar Land Rover prijme nových 300 zamestnancov, zavádza víkendové zmeny

Návštevníci sa môžu tešiť okrem stoviek voľných pracovných miest na známych spíkrov so svojimi motivačnými prednáškami a taktiež bohatý sprievodný program. Kariéra EXPO poskytne stovky pracovných ponúk v oblasti administratívy, priemyslu, bankovníctva, cestovného ruchu, dopravy, gastronómie, obchodu či marketingu. Na podujatí sa predstavia vystavovatelia so širokým spektrom možností uplatnenia na trhu práce. Návštevník tak nájde množstvo pracovných príležitostí vhodných pre čerstvých absolventov, ale aj skúsenosťami ostrieľaných odborníkov. Ide o ideálnu príležitosť pre firmy aj uchádzačov.

Mirka z Rimavskej Soboty: Práca letušky nie je len o úsmeve

Zaujímaví spíkri prinesú aj zaujímavé prednášky

Podujatie je skvelou voľbou nielen pre ľudí, ktorí uvažujú nad zmenou práce ale aj tých, ktorí hľadajú vo svojom živote inšpiráciu. Práve veľtrh práce Kariéra EXPO ponúka možnosť pre zamestnávateľov, ktorí môžu formou osobného kontaktu s návštevníkmi presvedčiť kandidátov, že práve oni sú pre nich tou správnou voľbou. Na hlavnom pódiu vystúpia herec Marek Fašiang, moderátori a manželia Zuzana Kovačič Hanzelová a Michal Kovačič, ale aj Vedátor a ďalší. Počas celého dňa sú pripravené prednášky odborníkov a verejne známych spíkrov.

Chcete zmeniť prácu, alebo si hľadáte novú? Tak hor sa pod Zobor - Kariéra EXPO v Nitre vám to umožní
Nezamestnanosť v SR. Zdroj podpora v nezamestnanosti.sk

Na hlavnom pódiu sa predstavia napríklad moderátori Bruno Ciberej, Michal Kovačič s manželkou Zuzanou Kovačič Hanzelovou, herec Marek Fašiang, co-founder festivalov Hip Hop Žije Marián Baláž, influencerka Valéria Frázová, teoretický fyzik Samuel Kováčik, známy pod prezývkou Vedátor, a mnohí ďalších. Okrem hlavného pódia sa jednotliví spíkri predstavia aj na Kariéra Skills Stage. Ich prednášky budú zamerané predovšetkým na pracovné prostredie a užitočné informácie, ktoré sa uchádzačom o prácu zídu. Tretie pódium IT Stage – Lapis.sk bude venované prednáškam o bezpečnosti v IT sektore, práci z domu, umelej inteligencii a tiež o počítačovým programoch MS Office.

Karol „Zbyšo“ Felix: Mám to šťastie, že ma umenie aj živí a napĺňa, tak nemám dôvod ho nerobiť.

Nebudú chýbať lokálne ani popredné svetové spoločnosti

Medzi vystavovateľmi nebudú chýbať lokálne ani popredné svetové spoločnosti, ktoré sú špičkou v oblasti IT, ľudských zdrojov, automotive, technológií a ďalších odvetví. Podujatie so sebou prináša aj bohatý sprievodný program. Návštevníci si môžu vyskúšať modelové pracovné pohovory, ktoré ich pripravia na tie so skutočnými zamestnávateľmi, prekonzultovať si svoj životopis a získať spätnú väzbu. Pripravené je aj osobnostné, jazykové a IT testovanie, pomocou ktorého si návštevníci môžu zmerať svoje znalosti a schopnosti.

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpa, odkiaľ prichádzajú?

Na pracovnom veľtrhu sa predstaví viac ako 50 vystavovateľov, medzi ktorými nebudú chýbať ani tie najznámejšie slovenské spoločnosti. Medzi najzvučnejšie patria ZF Slovakia, Lidl Slovenská republika, MATADOR Automotive Vráble, Západoslovenská vodárenská spoločnosť a prítomné bude aj Ministerstvo obrany Slovenskej republiky. Zaujímavými vystavovateľmi sú nepochybne aj Teach for Slovakia, Železničná spoločnosť Slovensko, McDonald´s a ďalší. Nebudú chýbať ani miestne firmy a inštitúcie z Nitry a blízkeho okolia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x