26.1 C
Nitra
piatok, 28 júna, 2024

Trnava: Návštevu pápeža Jána Pavla II. pripomenú pred katedrálou

Návštevu pápeža Jána Pavla II. v Trnave pri príležitosti jej 20. výročia si v deň jeho narodenín 18. mája pripomenú Trnavčania pred Katedrálou sv. Jána Krstiteľa. Spomienku od 16.30 h organizuje okresné centrum Kresťanskodemokratického hnutia, informoval jeho predseda Rastislav Mráz.

Ján Pavol II. navštívil Trnavu počas svojej tretej návštevy Slovenska v roku 2003. Veľký podiel na tom, že do programu cesty bola zaradená zastávka v trnavskej katedrále, mal vtedajší primátor Trnavy Štefan Bošnák. „Vyvinuli sme veľké úsilie, aby Trnavu – slovenský Rím – začlenili do jeho cesty,“ zaspomínal pred časom Bošnák pre TASR.

Mesto sa zodpovedne na príchod najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi pripravovalo, robilo mnohé náročné organizačné i bezpečnostné opatrenia. Samotná návšteva sa konala za mimoriadneho záujmu veriacich, ktorí zaplnili celé historické centrum Trnavy. Deň pred pápežovým príchodom preniesli z Baziliky sv. Mikuláša do katedrály zázračný obraz Panny Márie Trnavskej. Návštevu pápeža pripomína Trnavčanom pamätná tabuľa vo vnútri katedrály a socha v nadživotnej veľkosti pred ňou, kam ľudia bežne kladú kytice kvetov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x