8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Budú mať NEOČKOVANÍ obmedzenú úhradu za zdravotnú starostlivosť?!

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) má spolu o šéfkou rezortu spravodlivosti Máriou Kolíkovou vypracovať analýzu na zavedenie povinného očkovania.

Ďalšou má byť možnosť obmedzenia úhrady z verejného zdravotného poistenia za zdravotnú starostlivosť poskytnutú pozitívnej osobe, ktorá sa rozhodla dobrovoľne sa nezaočkovať. Úlohy schválila vláda na stredajšom zasadnutí.

Budú mať NEOČKOVANÍ obmedzenú úhradu za zdravotnú starostlivosť?!
Minister Lengvarský, FOTO TASR – Jaroslav Novák


      Ministri majú analýzy spraviť do 10. januára 2022. Následne ich predložia predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽANO). Pri povinnom očkovaní rizikových skupín sa názory v koalícii rozchádzajú. OĽANO i Za ľudí diskusiu o ňom pripúšťajú, SaS má v strane viaceré názory, no Sme rodina je proti. Koaliční predstavitelia potvrdili, že povinné očkovanie by mohol cez vyhlášku spustiť minister zdravotníctva. Ten zatiaľ hovorí, že povinné očkovanie s následným vymáhaním nateraz nechcú zaviesť.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články