26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

BUBNOVAČKA 2023: 220 tisíc detí v uliciach od Ašu až po Čiernu nad Tisou

V pondelok 20. novembra 2023 za väčšiu ochranu a detstvo bez násilia vyšlo do ulíc 220 000 detí. Spoločne bubnovali od Ašu po Čiernu nad Tisou. Bubnovali, aby sme ich my dospelí lepšie počuli a chránili. Ticho deti pred násilím neochráni! Ochrana pred násilím a prevencia násilia sa musia riešiť nahlas, komplexne a koordinovane. Ticho nič nerieši.

BUBNOVAČKA 2023: 220 tisíc detí v uliciach od Ašu až po Čiernu nad Tisou

Organizátori podujatia, Centrum Slniečko, n.o.Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch a Centrum Locika, z. ú. vnímajú desiaty ročník ako výnimočný. „Počet zapojených dosiahol počet takmer rovnaký, ako počet za deväť predchádzajúcich ročníkov. Naprieč dvomi krajinami bubnovalo 220 000 detí. Zapojenie nielen škôl, ale zástupcov miest, firiem, organizácii, polície, verejnosti, … nám jasne ukazujú, že téma ochrany detí pred násilím je dôležitá. Veríme, že tisícky zapojených detí bolo dostatočné „hlučných“, aby ich počuli aj tí, ktorí rozhodujú o živote detí bez detí! Pretože len dôsledné rešpektovanie a napĺňanie všetkých článkov Dohovoru o právach dieťaťa na všetkých úrovniach, je cestou, ako pre deti vytvoriť bezpečný priestor pre detstvo bez násilia,“ zhrnuli organizátori.

BUBNOVAČKA 2023: 220 tisíc detí v uliciach od Ašu až po Čiernu nad Tisou

V jednom zo zariadení Centra Slniečko, n.o. spolu s deťmi bubnovala pani prezidentka Zuzana Čaputová. Veľké spoločné bubnovania, či pochody mestom na Slovensku boli v desiatkach obcí, ale aj v mestách Nitra, Partizánske, Handlová, Dolný Kubín, Trenčín, Prievidza, Nováky, Michalovce, Veľké Kapušany, Komárno, Trebišov, Turčianske Teplice,… Na školách sa organizovali rôzne počas celého týždňa. Školy organizovali detské konferencie, prebiehali rôzne diskusie, nacvičovali sa divadelné predstavenia, písali sa eseje, básne i maľovalo sa.

(ts,mk)

Všetky zapojené mestá a obce nájdete na aktuálnej MAPE BUBNOVAČKY

Fotky a videá zo slovenských miest: FB podujatie„Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť 2023!“

Fotky a videá z českých miest: FB podujatie „Bubnujeme, aby bylo děti lépe slyšet 2023“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x