23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Deti z nitrianskej školy vytvorili unikátny adventný veniec

Žiaci z nitrianskej ZŠ Benkova sa už chystajú na Vianoce. Dôkazom toho je unikátny adventný veniec, ktorý zdobí ich školský dvor.

Deti z nitrianskej školy vytvorili unikátny adventný veniec
Deti pri úprave čečiny.

V nitrianskej základnej škole Benkova sa deti so všeobecným intelektovým nadaním chopili novej výzvy – vytvorenia svojho ďalšieho vlastného rekordu. Po predchádzajúcich rekordoch, ktorými boli, napríklad, obrovské púpavové vence, meter dlhé snehové stonožky, či rekord v počte detí oblečených v čierno-bielych odevoch na jednom mieste, sa tentokrát rozhodli prispôsobiť svoj tvorivý zápal nadchádzajúcemu vianočnému obdobiu.

Deti z nitrianskej školy vytvorili unikátny adventný veniec
Príprava adventného venca.

A tak sa spolu pustili do vytvorenia netradičného adventného venca. Práca na adventnom venci trvala dve popoludnia, pričom sa na ňom podieľali deti spolu s pani vychovávateľkami. Výsledný výtvor teraz zdobí školský dvor a stáva sa ozdobou nielen pre študentov ZŠ Benkova, ale aj pre všetkých okoloidúcich. Týmto vencom chcú deti spríjemniť čakanie na vianočný čas s blízkymi nielen svojim kamarátom zo školy, ale aj celému okoliu.

Deti z nitrianskej školy vytvorili unikátny adventný veniec
Krásny adventný veniec na ZŠ Benkova.

Krásny veniec môžu obdivovať nielen deti, ale i každý, kto navštívi školský dvor. Mimochodom, je dôkazom, že kreativita a spolupráca môžu vytvoriť niečo výnimočné a priniesť aj radosť do bežného života. Tento adventný veniec je nielen krásnou dekoráciou, ale aj pripomienkou toho, ako vzácne sú spoločne strávené chvíle a predvianočné očakávanie.

Takto vznikal adventný veniec:

(zz)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x