14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Výstava „Živé cyrilo-metodské dedičstvo“ v Regionálnom múzeu v Mojmírovciach

Mojmírovce – Obecný úrad Mojmírovce, CYRILOMETODIADA, o. z., Nadácia PRO PATRIA a Klub filatelistov 52-46 Močenok srdečne pozývajú verejnosť na vernisáž filatelistickej výstavy s názvom „Živé cyrilo-metodské dedičstvo“.

Výstava "Živé cyrilo-metodské dedičstvo" v Regionálnom múzeu v Mojmírovciach

Táto udalosť sa uskutoční dňa 16. novembra 2023 o 17:30 hod. v Regionálnom múzeu v Mojmírovciach a bude prístupná verejnosti do 29. novembra 2023.

Na dvadsiatich paneloch vystavených na výstave sa odvíja príbeh od príchodu svätých solúnskych bratov, Cyrila a Metoda k našim predkom až po vznik Slovenskej republiky v roku 1993. Túto jedinečnú expozíciu pripravil autor výstavy, filatelista Jozef Kútny z Močenku, ktorý je aktívnym členom Klubu filatelistov 52-46 Močenok.

V rámci vernisáže dňa 16. novembra 2023 bude vydaná príležitostná poštová pečiatka s písomným odkazom svätých Cyrila a Metoda a príležitostný lístok. Poštová pečiatka bude k dispozícii na pošte v Mojmírovciach v období od 16. do 27. novembra 2023.

(ds)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x