10.9 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Branislav Becík pri otváraní pracoviska magnetickej rezonancie v komárňanskej nemocnici: Kde je vôľa, tam je aj cesta

Nový nitriansky župan Branislav Becík sa hneď od začiatku pustil do práce s maximálnym úsilím a využíva každú príležitosť, aby zlepšil život obyvateľom kraja. Tentokrát sa pripojil k zdravotníkom v komárňanskej nemocnici.

Branislav Becík pri otváraní pracoviska magnetickej rezonancie v komárňanskej nemocnici: Kde je vôľa, tam je aj cesta
Nové pracovisko v komárňanskej nemocnici

Zdravotníctvo, rovnako ako všetko na Slovensku, neprežíva v súčasnosti jednoduché obdobie. Nielenže je nedostatok lekárov, zdravotných sestier a aj iného zdravotníckeho personálu, ale veľmi významnú úlohu zohrávajú zvýšené ceny energií či tepla spoločne s infláciou, ktorá sa odráža prakticky všade okolo nás. Aj preto je otvorenie prvého pracoviska magnetickej rezonancie v meste a okrese Komárno možno považovať za malý zázrak. Viac o tom zverejnil v statuse a videu Branislav Becík na sociálnej sieti.

Pracovisko zlepší kvalitu zdravotnej starostlivosti

„V časoch, kedy je zdravotníctvo podceňované a vládnymi politikmi zatracované, som pri otvorení prvého pracoviska magnetickej rezonancie v meste a okrese Komárno vyjadril svoju plnú podporu zdravotnému personálu v našom kraji. Lebo mať zdravých obyvateľov v našom kraji a 100% zdravotnú starostlivosť – je pre mňa kľúčové,“ skonštatoval v krátkom statuse nitriansky župan, ktorý spolu s riaditeľom komárňanskej nemocnice Miroslavom Jaškom verí, že toto pracovisko zlepší kvalitu zdravotnej starostlivosti v komárňanskom okrese.

Situácia v ambulanciách Nitrianskeho kraja je podľa župana Branislava Becíka kritická

Branislav Becík pri otvorení pracoviska pochválil aj iniciatívu vedenia komárňanskej nemocnice zriadiť na stredných školách nové odbory, z ktorých študenti by potom našli uplatnenie nielen v nemocnici Komárno, ale aj niektorej z okolitých, a zároveň s tým vyjadril súhlas a podporu, byť akýmsi patriotom nad týmto projektom a zároveň podať pomocnú ruku. A to najmä preto, že zdravotníctvo je tým odvetvím, ktoré je dnes podceňované a vládnymi predstaviteľmi trochu zatracované. „Chcem im preto aj takouto formou ukázať, že kde je vôľa, tam je cesta,“ dodal Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články