18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Rumunskí futbalisti klubu Steauna Bukurešť nesmú byť očkovaní

Najslávnejší rumunský futbalový tím, Steaua Bukurešť, ohlásil zákaz očkovania svojich hráčov, pretože majiteľ klubu je presvedčený, že očkovanie športovcom „kradne silu“ a tí, ktorí boli vakcínovaní, potom podľa jeho slov na následky očkovania zomierajú, priniesol informáciu portál dailymail.co.uk.

Majiteľ rumunského futbalového klubu Steaua Bukurešť oznámil, že klub zakáže všetkým hráčom, ktorí boli očkovaní proti Covid-19 hrať v ich mužstve. Kontroverzný rumunský podnikateľ a politik Gigi Becali povedal, že už nedovolí naďalej očkovaným hráčom hrať za jeho klub, pretože sú podľa neho “bezmocní”.

Becali tvrdí, že ľudia, ktorí boli očkovaní proti vírusu, zomierajú v nemocniciach, na rozdiel od tých, ktorí očkovanie odmietli. Tvrdil tiež, že hráči rumunských rivalov CFR Cluj a Rapid Bucurešť mali problémy v dôsledku očkovania. Spomenul pritom priamo 36-ročného krídelníka Cipriana Deaca.

Rumunskí futbalisti klubu Steauna Bukurešť nesmú byť očkovaní
Ciprian Deac

„Možno sa budete smiať, ale ja mám pravdu, lebo všetci tí očkovaní hráči strácajú svoju silu. Je to vedecky podložené,“ povedal údajne Becali, podľa rumunského novinára Emanuela Rosu, ktorý to zverejnil na svojom Twitteri .

„Videli ste ako to bolo v CFR? Pri zápase s Rapidom sa zdalo, že očkovaní hráči upadajú rovno do bezvedomia. Padli na zemi a nevedeli o sebe. Všetci očkovaní strácajú silu!” hlása Becali svoje presvedčenie. „Vidím aj svojich očkovaných. Niektorých to až tak neovplyvňuje, ale na tých starších to vplyv má. Videli ste v zápase Deaca? Už nie je žiadna búrka, ako ho označovali komentátori.“

Podľa novinára Emanuela Rosu údajne Becali teraz navrhuje, aby hrali iba hráči, ktorí sa nedali očkovať a ktorí očkovanie iba predstierali. Táto informácia však zostáva nepotvrdená. Becali ale nedávno naozaj povedal, že útočník Steauy Bukurešť, Claudiu Keseru, ktorý sa v auguste vrátil do klubu po šiestich rokoch v drese bulharského Ludogorets, už nedokáže hrať futbal s nasadením všetkých síl, pretože bol očkovaný.  

Rumunskí futbalisti klubu Steauna Bukurešť nesmú byť očkovaní

„Dal som mu peniaze, mal som s ním zmluvu, bol futbalista, ja som bol vlastníkom,“ povedal Becali pre sport.ro o Keseruovom návrate. “Povedal som: ‘Už nemôžeš ísť na túto úroveň. Môžeš hrať v Rumunsku, ale už nie na takej vysokej úrovni ako je FCSB (Steaua Bukurešť) alebo CFR!’ 

‘Povedal, že mi to ukáže. Ale nemá mi čo ukázať. Na túto úroveň už nemá síl. Je to možno práve vďaka vakcíne. Ja ale hovorím len to, čo si myslím. Nechcem ho uraziť.“

Jeho posledné  vyhlásenie však vyvolalo búrlivú reakciu vládnych politikov v krajine. Oficiálna facebooková stránka vládnej národnej informačnej platformy o očkovaní, vo svojom vyhlásení uviedla: „Zaočkovaní futbalisti nestrácajú svoju silu po očkovaní proti COVID-19! Z medicínskeho a vedeckého hľadiska neexistujú žiadne štúdie, ktoré by podporovali takéto tvrdenia. Očkovanie proti COVID-19 neovplyvňuje výkonnosť futbalových hráčov. Na rozdiel od toho existuje dostatok štúdií, ktoré ukazujú, že infekcia SARS CoV-2 zanecháva dlhodobé následky (Long COVID), ktoré môžu ovplyvniť výkon športovcov.”

Podľa rebríčka The Local je Rumunsko jednou z ôsmich krajín sveta, s mierou zaočkovanosti nižšou ako 60 percent. Do tejto kategórie patria ja Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko, Poľsko a Rusko.

Tieto posledné Becaliho škandalózne vyjadrenia sú len ďalším zo série jeho kontroverzných vyhlásení. V roku 2018 vyvolal škandál po svojom sexistickom vyhlásení, že Steaua Bukurešť nebude mať nikdy ženský futbalový tím, pretože podľa jeho názoru je ženský futbal „proti ľudskej prirodzenosti“.

Začiatkom roku 2020 zas obvinil hráčov klubu Steaua Bukurešť zo slabej formy, ktorú podľa neho spôsobuje skutočnosť, že jeho hráči majú príliš často sex so svojimi priateľkami. „Moji hráči príliš často sexujú so svojimi priateľkami, preto v poslednej dobe nehrajú futbal tak dobre,“ povedal  a dodal, že „Hráči CFR majú sex iba raz týždenne a iba raz týždenne sa môžu stretať so svojimi ženami.“

Becali je vlastníkom Steaua Bukurešť od roku 2003, kedy kúpil najskôr 51 percent akcií klubu a ku koncu roka dokúpil ďalších 15 percent.

Zdroj: dailymail.co.uk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články