4.7 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Becík nie je žiadny novodobý Jánošík. Je to iba obyčajný klamár, tvrdí o ňom Peter Cseh

Nová tvár Hlasu-SD Branislav Becík si užil kritiky od ľudí nielen za jeho vstup k Petrovi Pellegrinimu, ale najnovšie mu poriadne „naložil“ aj Peter Cseh, ktorý vo videu na sociálnej sieti pospomínal niekoľko najväčších „hriechov“ starostu Dvorov nad Žitavou a zároveň aj poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Branislav Becik sa tešil obľube medzi ľuďmi za jeho viaceré kritické videá na adresu vlády. Doslova hrdinom sa stal najmä po odmietnutí poslušnosti pri testovaní a tiež liečbou ľudí Ivermectinom, ktorý dostal od bývalých občanov obce. Iný názor na Becíka má však Peter Cseh, ktorý to prezentoval nielen v krátkom statuse, ale najmä v dlhšom videu, kde všetky jeho „prešľapy“ pekne zdôvodňuje a ukazuje na ne.

Naozaj spravil Becík to, čo povedal? Vypovedal poslušnosť a netestoval?

„Je všetko pravda, čo Branislav Becik prezentoval na sociálnych sieťach vo forme videí, ktoré natočil a vyjadroval sa k Slovákom? Toto video prikladám z toho dôvodu, aby sa ním poukázalo na vyjadrenia Becika, ktorými ohuroval slovenskú verejnosť a médiá, ktoré o ňom zrazu ako nevýraznom a neviditeľnom začali písať vo veľkom na základe toho, že vypovedal poslušnosť Matovičovi,“ napísal Cseh v statuse, ku ktorému zároveň priložil aj video ako konfrontáciu toho, čo Becík povedal či urobil. „Chcete sa stať úspešným, známym či uznaným politikom? Mám na to návod. Stačí vypovedať poslušnosť vláde. Tak teda aj ja vypovedávam poslušnosť vláde. Už vidím ako to bude v médiách, že Peter Cseh vypovedá poslušnosť vláde,“ hovorí v úvode svojho videa mladý muž, ktorý nie je evidentne Becíkovým fanúšikom.

„Pán starosta z Dvorov nad Žitavou Branislav Becík vypovedal 2. februára poslušnosť vláde a hovoril, že nejde testovať. A to stačilo na to, aby sa z neho stal najpopulárnejší politik na Slovensku. Ale naozaj spravil to, čo povedal? Vypovedal poslušnosť a netestuje? Už naozaj veríme všetkému, aby sme si to bližšie overili?“ pýta sa Cseh, ktorý sa rozhodol, že sa na to pozrie. „Jeho oznam videlo viac ako milión ľudí a v deň, keď toto uverejnil, tak verejnoprávne médiá to dávali ako titulné správy, že tu máme novodobého Jánošíka, ktorý vypovedal poslušnosť vláde. Paráda. Ale ozaj vypovedal? No nie! Opak je pravdou! Pán starosta nie, že prestal, ale on v podstate ani netestoval!“ prezrádza šokujúco Cseh.

Prečo sa ľudia nechávajú oklamať týmto akože novodobým Jánošíkom?

Podľa Cseha sa Becík už v novembri dohodol a začiatkom decembra podpísal zmluvu s firmou, že nebude testovať, ale bude to riešiť firma ako MOM-ka. „A práve tu je pes zakopaný. Však on nám na plné ústa klamal! A zožrala mu to polovica Slovenska. Prečo? Čo nám šibe? On nielen, že nezrušil testovanie, ale v MOM-ke ho ešte navýšil, a to sedem dní v týždni! Teda nieže nebude testovať, ale ešte ho aj navýši! A on je novodobý Jánošík? Toto je normálne?“ kladie ďalšie otázky Cseh, ktorý ešte dodáva, že Becík uvádzal, že vraj mal 1,52% pozitívnych. „Ako mohol mať s testovaním starosti a ako sa mohli jeho zamestnanci nakaziť, keď to už dávno robila interná firma? Áno, a u neho v kultúrnom dome, ktorý prenajal firme a ktorej obec platí náklady spojené s testovaním. Aký pekný biznisík si z toho spravil. A my mu to všetko žerieme. Upozorňujem, všetky doklady mám podložené, respektíve sú pravé a z verejne dostupných miest,“ hovorí ďalej Becíkov „nepriateľ“.

Becík nie je žiadny novodobý Jánošík. Je to iba obyčajný klamár, tvrdí o ňom Peter Cseh

„Pán starosta platí MOM-ke denne 4000 euro a napriek tomu je on novodobý Jánošík. A to firme prenajal kulturák aj s kúrením, vodou a elektrikou na celý mesiac iba za 250 eur! Firma berie denne 4000 eur a on vypýta na celý mesiac nájomné 250 eur! A ja sa pýtam, ako je možné, že tieto správy boli titulné, že je to perfektné a on nám na plnú hubu celý čas klamal,“ konštatuje Cseh, podľa ktorého Becík v rozhovore sám potvrdil, že zvyšuje počet testovaní. „Prečo sa nechávame oklamať týmto akože Jánošíkom? Mne je z toho smutno čo sa tu deje,“ pridáva sklamaný oponent a najmä kritik.

Navádza na novodobý šamanizmus, aby ľudia brali bezhlavo nebezpečné lieky

Cseh sa pozrel aj na to, čo je pravdy na tom, koľko ľudí vyliečil Ivermectinom.

„Ako sa pán starosta dostal k Ivermectinu? Treba povedať aj to, že tieto typy liekov sú nebezpečné, sú len na lekársky predpis a pod lekárskym dohľadom. Viete komu to dal? Nikomu! Keď som zisťoval v miestnych lekárňach, či niekto od neho Ivermectin dostal, veľmi rýchlo začali byť všetci nervózni. Samozrejme to veľmi rýchle vyvrátili, pretože nedostali nič.  A teda znovu klamstvo. Tiež som to zisťoval u miestnej lekárky. A čo myslíte, čo povedala? Koho vyliečila? Tridsať ľudí, ako hovorí pán starosta? Nie, nepotvrdila, ale začala byť veľmi nervózna. A viete prečo? Lebo dobre vedela, že keby tak spravila, tak by konala protizákonne, rovnako ako on,“ hovorí ďalej vo videu Cseh.

Becík nie je žiadny novodobý Jánošík. Je to iba obyčajný klamár, tvrdí o ňom Peter Cseh
Peter Cseh zjavne nepatrí medzi priaznivcov Branislava Becíka. Ba práve naopak, pretože na jeho diskreditáciu zozbieral z verejne dostupných zdrojov všetky možné informácie. Zdroj: Facebook Iza Bela

V regionálnej televízii ale zverejnili reportáž, v ktorej hovorili nielen lekári z obce, ale aj miestni občania – pacienti, že Ivermectin, ktorý im predpisovala obecná doktorka im pomohol. Túto reportáž zrejme pán Cseh nevidel, alebo ju účelovo zamlčal. Podľa Cseha protizákonne konal aj starosta, lebo on nemôže nakladať s liekmi, nemôže ich nakupovať a distribuovať ani do lekární ani k lekárovi. „Buďme súdni ľudia. Klame nám na plné obrátky a my to sledujeme a tešíme sa tomu. Navádza na novodobý šamanizmus, aby ľudia brali bezhlavo lieky, ktoré sú veľmi nebezpečné ak sa na ne nedá pozor. Však na ne môžu ľudia doplatiť zdravím. Oni za to nemôžu, že dostanú neadekvátne informácie,“ hovorí doslova nezastaviteľne Becíkov zjavný odporca Cseh.

Predstavte si tohto starostu ako člena vlády, alebo v parlamente, aj tu by klamal

Cseh sa dušuje, že to, čo hovorí sú informácie podložené ozajstnými vecami. „A kde sú orgány činné v trestnom konaní? Však to, čo tvrdí, že robí pán starosta je protizákonné. Kde je lekárska komora, prečo to neskontroluje. Kde je ústav pre liečivá, prečo to neskontroluje, že naozaj sa to deje,“ pýta Cseh, ktorý by na Becíka najradšej poslal na kontrolu všetky spomínané inštitúcie. „Predstavte si tohto pána starostu ako člena vlády, alebo v parlamente, kde by robil to isté – klamal by vás na plné obrátky. A najhoršie je, že drvivá väčšina obyvateľov tomu bezhlavo verí a dôveruje mu. Dvakrát meraj, raz rež,“ odkazuje Peter Cseh ľuďom v samom závere svojho poriadne útočného videa.

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články