19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Becík aj ľudia sa pýtajú: Čo je s tou kontaminovanou ukrajinskou pšenicou, ktorá bola zadržaná? (VIDEO)

Zrejme si veľa Slovákov spomenie na škandál spred pár mesiacov s ukrajinským obilím, ktoré objavili v mlyne Kolárovo. Najskôr malo obsahovať nebezpečné pesticídy, potom nie, vzápätí síce áno, ale nie v nebezpečnej miere, aby sa napokon hovorilo už iba o tom, že prekáža naším poľnohospodárom, pretože je lacnejšie ako slovenské.

A keďže sa žatva na Slovensku pomaly končí, otázka nášho a ukrajinského obilia je na stole opäť. A vytiahol ju v statuse aj vo videu nitriansky župan Branislav Becík, ktorého rodina je známa svojou poľnohospodárskou činnosťou.

Becík aj ľudia sa pýtajú: Čo je s tou kontaminovanou ukrajinskou pšenicou, ktorá bola zadržaná? (VIDEO)
Kvalitnej slovenskej pšenice máme podľa Branislava Becíka dosť, a preto vyzýva vládu, aby jej po žatve vykúpila od našich poľnohospodárov milión ton a zabezpečila tak kvalitný chlieb na našich pultoch. Zdroj: screenshot video FB / Branislav Becík

Štát by mal vykúpiť milión ton našej pšenice

„Po zmene vlády zostalo záhadné ticho okolo zadržanej kontaminovanej pšenice. Preto sa opäť pýtam – v tomto prípade ministra Bíreša, kde je 1500 ton zadržanej kontaminovanej pšenice!? Tento národ chce vedieť pravdu!!“ napísal v krátkom statuse Branislav Becík, ktorý svoju myšlienku a zároveň výčitku smerujúcu na nového ministra pôdohospodárstva Jozefa Bíreša, rozvinul v priloženom videu. Mimochodom, Jozef Bíreš bol pred vstupom do úradníckej vlády šéfom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, ktorá spomínanú kontaminovú ukrajinskú pšenicu odhalila a riešila. „Pre mňa, ako pre poľnohospodára, je žatva jedno z najkrajších období. Žneme to, čo sme zasiali a výsledky našej ročnej práce sú takto hmatateľné,“ konštatuje hneď v úvode Becík.

Nahnevaný Becík: Kto sa snaží zničiť slovenské poľnohospodárstvo a zlikvidovať slovenských prvovýrobcov?

Nitriansky župan ďalej oslovuje ľudí s tým, že si určite mnohí pamätajú to, ako presne pred rokom spolu s predsedom Hlasu-SD Petrom Pellegrinim vyzýval vtedajšiu vládu, aby sa pozreli na to, čo máme na našich poliach, pozreli sa na tú kvalitu, na kvalitnú úrodu, a takýmto spôsobom, aby pomohla poľnohospodárom a vykúpila milión ton potravinárskej pšenice. To je zhruba ročná spotreba na Slovensku, čím by pomohli jednak poľnohospodárom, a zagarantovali tak kvalitu na našich stoloch v našich domácnostiach. „Nestalo sa tak. Paradoxne, boli sme svedkami toho, ako sa začala valiť kontaminovaná pšenica z Ukrajiny. Preto aj dnes, po roku, vyzývam takto z poľa od kvalitnej potravinárskej pšenice, od našich poľnohospodárov, aby štát vykúpil, aby sa pozreli na to, čo máme na našich poliach a vykúpili jeden milión ton potravinárskej pšenice,“ apeluje Becík s tým, že takto sa pomôže našim poľnohospodárom a naša kvalitná potravinárska pšenica tým pádom zostane u nás doma na Slovensku.

„Nedostane sa na zahraničné trhy niekde do západnej Európy, a takýmto spôsobom docielime ďalšiu vec, že kvalita, ktorá sa vyrobí u nás na Slovensku, zostane aj u nás, v našich domácnostiach. A keď už som načrtol tú kontaminovanú pšenicu, týmto spôsobom by som sa aj chcel obrátiť na Ministerstvo pôdohospodárstva, a konkrétne na ministra Bíreša, ľudia mi píšu, čo je s tou kontaminovanou pšenicou, ktorá bola zadržaná? Po vašom nástupe nastalo nejaké ticho. Ja len pevne verím, vážený pán minister, že tá zadržaná kontaminovaná pšenica, ktorú ste konkrétne vy odhalili, neskončila niekde v nejakých sáčkoch, a nakoniec na nejakých pultoch. Preto vás aj touto cestou vyzývam, aby ste ľuďom povedali pravdu, kde skončila kontaminovaná pšenica…,“ zakončil svoje video priamo z poľa nitriansky župan Branislav Becík.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x