10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Banská Štiavnica: Deti z celého Slovenska môžu prázdniny tráviť tvorivo v múzeu

Remeselné dielne i zábavné kreatívne pátranie v múzejných expozíciách pripravilo počas jarných prázdnin Slovenské banské múzeum (SBM) v Banskej Štiavnici pre deti zo všetkých kútov Slovenska.

Pre deti je zo západného Slovenska okrem už spomínaných techník pripravené aj pletenie košíkov, malé smaltovanie, výroba voskových obrúskov a výroba handrových hračiek. Program pre deti zo stredného Slovenska prinesie navyše aj tvarovanie z hliny a malé plstenie.
      Okrem toho sa deti môžu zapojiť aj do zábavného kreatívneho pátrania v múzejných expozíciách. „Veľkí aj malí návštevníci, rodinné alebo školské tímy, budú mať príležitosť objavovať, hravo tvoriť, hádať a lúštiť tajomstvá múzea,“ približuje múzeum.
      Spolu s uvoľňujúcimi sa opatreniami múzejníci štartujú sezónu aj otvorením svojich atraktívnych podzemných expozícií – Banského múzea v prírode a mestskej štôlne Glanzenberg.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN
    

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články