12.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Vynikajúca Beáta DUBASOVÁ oslávila 60tku. Vychádza jej vinylový album Vráť mi tie hviezdy

Neuveriteľné jubileum, okrúhlu 60tku, oslávila speváčka Beáta Dubasová v nedeľu – 14.mája. Ako sa s ňou zvítala? „Sama som prekvapená z toho čísla,“ prezrádza dojatá Beáta. „Našťastie veľké zmeny (najmä zdravotné), zatiaľ nepociťujem. Mám stále dosť energie, sny aj chuť žiť.“ S šesťdesiatkou prišlo aj 40 rokov na hudobnej scéne, vedela si vôbec niekedy v začiatkoch predstaviť, že bude štyri desaťročia prinášať svojimi pesničkami radosť poslucháčom a divákom?

Vynikajúca Beáta DUBASOVÁ oslávila 60tku. Vychádza jej vinylový album Vráť mi tie hviezdy
Vynikajúca a krásna speváčka Beáta Dubasová

Netušila som to, aj keď môj vtedajší textár a manažér Roman Spišiak mi prízvukoval, že musím byť speváčka na dlhú trať,“ opätovne hovorí krásna speváčka. „Vždy som sa nad tým iba pousmiala a vidíte, 40 rokov ubehlo, ako voda!“ Vinylová kompilácia Vráť mi tie hviezdy (XII najväčších hitov) vychádza vo vydavateľstve OPUS pri príležitosti životného jubilea poprednej slovenskej speváčky Beáty Dubasovej.

Vynikajúca Beáta DUBASOVÁ oslávila 60tku. Vychádza jej vinylový album Vráť mi tie hviezdy

Album dramaturgicky zostavil Juraj Čurný, ktorý k nemu priložil aj zaujímavý a výstižný sprievodný text. Na platni sa nachádzajú najväčšie Beátine hity Sme také, aké sme, Dievča z reklamy, Účesy, Za dverami mojej izby  vrátane titulnej piesne Vráť mi tie hviezdy, ktorá tento rok tiež oslavuje jubilejných 30 rokov.

Hudobný skladateľ Jozef MALOVEC sa považoval za NITRANA, spomína na neho syn PAVOL

Čerešničkou na torte je nahrávka úplne novej piesne Pierko pravdy, ktorú pre Beátu napísali majstri svojho remesla Vašo Patejdl a Ľuboš Zeman.

Vynikajúca Beáta DUBASOVÁ oslávila 60tku. Vychádza jej vinylový album Vráť mi tie hviezdy
Beáta s Ľubošom Zemanom

„Nemá zmysel tajiť, že vôbec prvá vinylová kompilácia Beáty Dubasovej vychádza (aj) pri príležitosti jej okrúhleho životného jubilea. Jeho číselné vyjadrenie nie je podstatné a – mimochodom – je ťažko uveriteľné… Všetky doteraz vydané výberové kompaktné disky vrátane veľkorysého 2CD so štyridsiatimi piesňami z roku 2020 zmapovali jej doterajšiu tvorbu naozaj reprezentatívne,“ vyjadril sa k LP výberovke Juraj Čurný a vysvetľuje zároveň dramaturgiu albumu: „Znovuzrodený a v súčasnosti najobľúbenejší formát „hmotného“ šírenia hudby – vinylová LP platňa so svojimi časovými limitmi a aj s potrebnou prestávkou na jej otočenie – si logicky vyžiadal trochu iný dramaturgický prístup. K dispozícii som dostal 12 miest rovnomerne rozložených na obe strany. Do nich som sa pokúsil zakomponovať všetky podoby Beátinej tvorby a jej variácií na tému popová pesnička. Vychutnajte si esenciu jej doterajšej tvorby v tom nádhernom a osvedčenom vinylovom formáte – vybrať platňu z obalu, položiť ju na tanier gramofónu, umiestniť prenosku na začiatok, pohodlne sa usadiť a ďalej … už len podľa vlastných predstáv. Som presvedčený, že je čo vychutnávať.“

Pierko pravdy

YouTube video

„Nesmierne sa teším z vydania mojej ďalšej výberovky a obzvlášť, že je to vinylová LP. Ďakujem môjmu domovskému vydavateľstvu Opus, že mi pripravili milé prekvapenie k narodeninám. Rovnako ďakujem aj všetkým zúčastneným autorom a hudobníkom, ktorí sa na pesničkách podieľali a samozrejme Jurajovi Čurnému, ktorý veľmi citlivo povyberal piesne na LP. Bonusová záverečná pieseň Pierko pravdy autorov Vaša Patejdla a Ľuboša Zemana je singlovou novinkou, ktorou zároveň symbolicky nadväzujeme na našu spoluprácu po 30-tich rokoch od Modrého albumu. Ďakujem všetkým svojim fanúšikom a prajem príjemné počúvanie,“ hovorí k albumu s úprimnou radosťou speváčka Beáta Dubasová.

Vynikajúca Beáta DUBASOVÁ oslávila 60tku. Vychádza jej vinylový album Vráť mi tie hviezdy
S Vašom Patejdlom

Verejný krst albumu Vráť mi tie hviezdy, spojený s autogramiádiou pre fanúšikov, spevom a diskusiou, sa bude konať 24. mája (streda) o 17,00 v Panta Rhei v OC Aupark v Bratislave. Hosťami Beáty Dubasovej budú Juraj Čurný (zároveň aj moderátor) Marika Eisler Studeničová a Ľuboš Zeman, ktorí LP nosič aj pokrstia.

Vynikajúca Beáta DUBASOVÁ oslávila 60tku. Vychádza jej vinylový album Vráť mi tie hviezdy
Beáta Dubasová

Zoznam piesní na LP Vráť mi tie hviezdy:

01. A1 VRÁŤ MI TIE HVIEZDY

02. A2 DIEVČA Z REKLAMY

03. A3 ŠUMIENKY Z POLOMU

04. A4 TEN PRÍBEH JE PREČ

05. A5 O JEDNO SA BOJÍM

06. A6 MUZIKANTSKÉ BYTY

07. B1 SME TAKÉ, AKÉ SME

08. B2 PRVÝ A POSLEDNÝ

09. B3 SVET NA NOČNÝ PRÚD

10. B4 ZA DVERAMI MOJEJ IZBY

11. B5 ÚČESY

12. B6 PIERKO PRAVDY

Zdroj: Renáta Tomášová, Marketing & Promotion Manager

Spracovala: Anna Olvecká

Autor fotky z vnútorného obalu Milan David, ďalšie fotky archív BD

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x