16.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

BANSKÁ BYSTRICA: V Starých Horách budú protestovať PROTI VYSOKÝM CENÁM energií, zablokujú aj hlavný ťah na Donovaly

Proti vysokým cenám energií a financovaniu samospráv budú protestovať obyvatelia v piatok 13. januára v obci Staré Hory v Banskobystrickom okrese.

Informuje o tom starosta obce Marián Gajdoš na webovej stránke obce s tým, že zhromaždenie začne o 17:00. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, v čase od 17:00 do 18:00 bude blokovaná aj cesta I/59, čo je hlavný ťah na Ružomberok cez Donovaly.

Prečítajte si aj: Čítajte aj Malým podnikom sa niekoľkonásobne ZVYŠUJÚ zálohové platby, POZRITE si tie faktúry

„Zhromaždenie bude prebiehať pri zhasnutých svetlách, účastníci budú mať baterky, sviečky a mobily,“ informuje starosta obyvateľov obce s tým, že protest je ohlásený a asistovať pri ňom bude dopravná polícia a obecní hasiči. Protest proti cenám energií a financovaniu samospráv organizuje starosta obce Gajdoš.

„K protestu sa pripojili sa aj iné samosprávy a budú tam starostovia aj iných obcí,“ uviedol pre agentúru SITA starosta Starých Hôr s tým, že on na rozdiel od iných starostov vďaka elektronickému zasielaniu už dostal nový predpis na elektrinu a musel začať konať. Podľa neho má obec oproti minuloročným 27-tisíc eur ročne, zaplatiť v tomto roku 217-tisíc eur, čo predstavuje viac ako polovicu z daňových príjmov obce pozostávajúcich z podielových a miestnych daní. Protest organizuje Gajdoš preto, aby občania boli informovaní o týchto veciach a o všetkom, čo súvisí s financovaním samospráv.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články