23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Banská Bystrica: Sociálne znevýhodnení študenti môžu mesto opäť požiadať o štipendium

Aj v novom školskom roku 2023/2024 môžu študenti stredných a vysokých škôl s trvalým pobytom v Banskej Bystrici, ktorí pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia, získať štipendium z Fondu Andreja Hanzlíka. TASR o tom v piatok informoval Miroslav Strelec z kancelárie banskobystrického primátora.

„Žiadateľom môže byť len fyzická osoba, ktorá má trvalý pobyt v meste pod Urpínom a po ukončení štúdia sa vráti minimálne na dva roky do nášho mesta. Ak študent v období podávania žiadosti nemá 18 rokov, urobiť tak môže za neho jeho zákonný zástupca. Pri posudzovaní sa prihliada na finančnú náročnosť študijného odboru, ako aj na sociálne a majetkové pomery,“ priblížil Strelec.

Stredoškoláci a vysokoškoláci musia žiadosť doručiť na klientske centrum mestského úradu do 15. septembra. Bližšie informácie vrátane formulárov sú zverejnené na webovej stránke mesta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x