16.5 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Bánovce nad Bebravou: Semafory budú najskôr fungovať v testovacom režime

Križovatky Ulice Sládkovičova s ulicami Hviezdoslavova a Hollého a s ulicami K nemocnici a Radlinského v Bánovciach nad Bebravou bude už čoskoro riadiť svetelná signalizácia. Semafory budú najskôr fungovať v testovacom režime, informovala bánovská samospráva v tlačovej správe.
      Práce na úprave križovatiek pokračovali v uplynulých dňoch obnovou vodorovného značenia. „Najvýraznejšou zmenou je zrušenie priechodu pre chodcov v blízkosti úradu práce smerom k informačným tabuliam. Priechod bol presunutý priamo do križovatky, kde bude riadený signalizáciou,“ priblížila radnica.
       Semafory na križovatkách už dodávateľ prác osadil, pred ich spustením do ostrej prevádzky budú najskôr fungovať v testovacom režime s prerušovaným signálom oranžovej. „Testovací režim bude spustený už v tomto týždni. Pokiaľ bude na semaforoch blikať oranžové svetlo, premávka na križovatke sa bude riadiť predpismi a dopravným značením ako doteraz,“ ozrejmila samospráva.
      Počas testovacieho týždňa sa uskutoční skúška ostrej prevádzky semaforov v časovom úseku dvoch hodín. V tomto čase sa premávka bude plne riadiť svetelnou signalizáciou. O presnom termíne a čase skúšky bude mesto verejnosť informovať. „Približne po týždni testovacieho režimu bude spustená trvalá prevádzka svetelnej signalizácie. Presný termín bude opäť oznámený prostredníctvom všetkých komunikačných kanálov mesta,“ dodala radnica.

zdroj: TASR
       Vybudovanie svetelných križovatiek radnica financuje z rozpočtu mesta. Dodávateľom prác je spoločnosť Alam so sídlom v Bratislave. Mesto jej zaplatí 145.878,27 eura.  

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články