18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Šaľa: Radnica finišuje s rekonštrukciou kultúrneho domu

Radnica v Šali finišuje s rozsiahlou rekonštrukciou kultúrneho domu. Budova z roku 1973 bude mať po ukončení stavebných prác novú fasádu, zmodernizované interiéry i vnútorné vybavenie a technológie. Budovu obnovujú od decembra 2020, celkové výdavky na stavebné práce a modernizáciu presiahnu sumu 3,7 milióna eur.
      Zmenu čaká napríklad kinosála, ktorá dostane upravené hľadisko s novými modernými sedačkami. „V kultúrnom dome nastane veľa dôležitých technických zmien, ktoré prispejú k zvýšeniu komfortu. Najpozitívnejšia správa je, že tu bude vzduchotechnika, ktorá zabezpečí príjemnú teplotu bez ohľadu na počasie,“ uviedol primátor Šale Jozef Belický.

Šaľa: Radnica finišuje s rekonštrukciou kultúrneho domu
foto:mesto Šaľa


      Vynovená bude aj estrádna sála, ktorá dostane novú podlahu s dreveným tanečným parketom. Zároveň sa modernizuje jej zatienenie, ku ktorému pribudne nové kombinované  osvetlenie. „Práce na fasáde mali byť hotové v septembri. Pre objektívne príčiny sa tento termín predĺži o dva mesiace. Dôvodom bol nedostatok pracovnej sily spôsobený pandémiou a ďalšie čiastočné zabrzdenie prác znamenal aj azbest, ktorý sa našiel pri odstraňovaní starej fasády. Nečakanou prácou navyše bola aj demontáž bočného schodiska do estrádnej sály, ktorá nevyhovovala bezpečnostným požiadavkám,“ vysvetlil Belický.

Šaľa: Radnica finišuje s rekonštrukciou kultúrneho domu
foto: mesto Šaľa

      Ako pripomenul, zmenu muselo podstúpiť aj schodisko pri hlavnom vstupe. Všetky tieto práce navyše budú stáť podľa magistrátu približne 200.000 eur. „Práce v interiéri by mali byť hotové začiatkom roka. Prvé podujatia si tu budú môcť ľudia užiť približne v januári,“ informovala radnica.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články