13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

B. Kollár: Parlamentnú stráž by sme zaviedli, keby došlo medzi poslancami k fyzickým útokom

Parlamentnú stráž by predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) navrhoval zaviesť až v momente, keby sa prekročila hranica a dochádzalo by k fyzickým útokom medzi poslancami. Aktuálne sú podľa neho potýčky skôr vo verbálnej rovine. Myslí si, že aj s dodržiavaním pandemických opatrení sa situácia upokojila.
      

B. Kollár: Parlamentnú stráž by sme zaviedli, keby došlo medzi poslancami k fyzickým útokom
Bitka v japonskom parlamente v roku 2015, zdroj: pluska.sk

„Akonáhle sa niečo deje, použijeme inštitút vykázania poslanca. V prípade, že by sa situácia zhoršila, uvažovali sme nad parlamentnou strážou, ale nebudeme to iniciovať, lebo aktuálne je relatívny pokoj. Myslím si, že aj tí najväčší provokatéri sa už trochu upokojili,“ povedal Kollár v rozhovore pre TASR.

Video: Slovenský parlament v roku 2013


      Parlamentnú stráž by zaviedol až v prípade fyzických útokov. Tvrdí, že ak by sme aj parlamentnú stráž mali, neodvráti to možnosť poslanca navštíviť o tri lavice ďalej druhého poslanca a napadnúť ho. „Parlamentná stráž nesedí vedľa každého poslanca, je vonku. Pri takomto incidente by parlamentná stráž odviedla ´nespratníka´ von,“ dodal. „Parlamentná stráž by bola dobrá vtedy, keby bol agresívny útok pokračujúci. Zatiaľ tu nemáme takýchto poslancov, je to vo verbálnej rovine,“ skonštatoval Kollár.
      Problémy s nosením rúšok v pléne sa podľa neho už upokojili.   Chápe, že parlament má vplyv na dôveryhodnosť verejnosti voči štátu. „Ľudia pozerajú parlament, vidia, ako sa správame k sebe, potom sa to odtiaľ odvíja. Je mi to veľmi ľúto, veľakrát to uletelo,“ skonštatoval Kollár, no myslí si, že sa to nevymykalo niečomu štandardnému.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články