8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Brezno: Vianočnú atmosféru na Horehroní spríjemňuje osvetlené ľadové kreslo

Osvetlené ľadové kreslo a vianočná projekcia na zvonici v horehronskej metropole Brezno lákajú návštevníkov prichádzajúcich v čase vianočných sviatkov do regiónu za oddychom a zimnými športmi. Ľadové kreslo je spoločným dielom mesta a Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie. TASR o tom informovala OOCR.

Na výrobu ľadového kresla potrebovali desať ľadových blokov, ktoré spájali za pomoci suchého ľadu a ľadovej drviny. Celková váha kresla sa odhaduje na 1,5 tony. Pridanou hodnotou kresla je jeho spodné podsvietenie, vďaka čomu spríjemňuje večernú atmosféru vianočného námestia.
      „Pre aktuálnu nepriaznivú situáciu spojenú s pandémiou sme nemohli ani tento rok zrealizovať všetky naše plány. Kreslo je schválne umiestnené v centrálnej časti námestia tak, aby sa na ňom okoloidúci mohli odfotiť s osvetlenou mestskou vežou a vianočným stromčekom v pozadí,“ uviedla výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

Výrobu kresla zabezpečovala Ľadová továreň. Každý realizovaný projekt je pre ňu unikátnym dielom, jej rukami prešli ľadové sochy, ktoré sú súčasťou rôznych akcií a podujatí.
      „Chceme poprosiť všetkých obyvateľov i návštevníkov, aby s kreslom zaobchádzali opatrne. Toto umelecké dielo je ručnou prácou, ktorá sochára stála veľa úsilia. Čím ohľaduplnejšie sa budeme ku kreslu správať, tým dlhšie nám všetkým poslúži a rovnako bude všade navôkol šíriť radosť,“ dodala Ridzoňová Hlásniková.

Zdroj: TASR

Foto: teraz.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články