19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Artur BEKMATOV: Pani Tabaková, už sa nestrápňujte a odíďte (otvorený list nádejnej otužilkyni, foto)

Vážená pani poslankyňa Tabaková.

Odkedy ste vstúpili do politiky, tak je to trapas za trapasom. Matovič Vás musel zdvihnúť zo schodov, pri Kollárovej opajcnutej diplomovke ste sa zmohli len na držanie línie s infantilným úsmevom na tvári, v pléne ste sa vyznamenali len svojim „bla-bla-bla…“A takto by som mohol pokračovať ďalej až po najnovšie porušenie zákona o ochrane prírody a krajiny v Tatrách.

Nečudoval by som sa, ak by ste počas vlny pobúrenia, ktorú vyvolalo Vaše otužovanie, cítili krivdu. Z neznalosti. Preto Vám skúsim vysvetliť, čoho ste sa dopustili. Viete, vodné plochy v Tatrách sú unikátne a uzavreté ekosystémy plné endemitov s mimoriadne citlivou biodiverzitou… Hmm, nie, napíšem to inak.

Zrozumiteľnejšie:

Tatranské pleso či bystrinka nie je to isté ako vírivka plná smradľavej chlórovej vody v bratislavskom wellness centre či tobogán v aquaparku.

Je to oddelený prírodný svet, ktorý si už tisícky rokov žije samostatným životom. Bez vážneho zásahu človeka. A v ktorom žijú tisícky drobných živočíchov, ktoré inde nenájdete.

Preto si Tatry chránime ako národný poklad. Ak stav trvajúci tisícky rokov vážne narušíte, tak to ovplyvní aj živočíchov v nich. Až tak, že môžu vyhynúť.

Samozrejme, že ak si v nich raz vyčvachtáte Vaše ctené nohy, zadok či pazuchy, tak to hneď nespôsobí ekologickú katastrofu. Ale ak sa začnú po Vás opičiť stovky ďalších voličov OĽaNO či Kollára, tak tento prírodný unikát zlikvidujete. Preto to zákon zakazuje. Aj poslancom. A preto sú ľudia teraz pobúrení. Nie je Vám po tom roku a pol trapasov aspoň trošku trápne? Povedzme si to na rovinu: intelektuálne ani mentálne nestačíte na slovenskú politiku. Bez ohľadu na to, že v nej je latka nastavená mimoriadne nízko.

Neberte to v zlom. Každý máme iné plusy a mínusy. Možno ste boli talentovaná športovkyňa, možno ste láskavá matka, starostlivá manželka, ale pri výkone zastupiteľskej funkcie ste karikatúra političky.

Vykašlite sa na to, zložte mandát a pustite za seba náhradníka. Bude to síce hanba, ale ešte väčšia bude, ak sa zostanete strápňovať do konca volebného obdobia. Slovenský volič má krátku pamäť, zabudne na Vaše trapasy a po roku zostanete možno len v spomienkach zopár politológov ako jedna z niekoľkých bizarností slovenskej politiky. Ešte raz: už nerobte, prosím, nič. Vo vlastnom záujme. Pretože nabudúce to nebude o nič lepšie. Budete chcieť ukázať ako trebárs šoférujete, varíte, alebo nebodaj sa snažíte robiť politiku a skončí to ako vždy.

Trapasom.

Artur BEKMATOV: Pani Tabaková, už sa nestrápňujte a odíďte (otvorený list nádejnej otužilkyni, foto)
Poslankyňa Tabak na výlete v Tatrách/FB

Autor je politik, publicista

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články