12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

ANEPS si pripomína medzinárodný deň posunkových jazykov

Medzinárodný týždeň nepočujúcich a medzinárodný deň posunkových jazykov, ktorý pripadá na štvrtok (23. 9.), oslavuje komunita sluchovo postihnutých po celom svete vždy v septembri. Cieľom je upozorniť na potreby tejto skupiny. Na sociálnej sieti to pripomenula Asociácia nepočujúcich Slovenska (ANEPS).

ANEPS si pripomína medzinárodný deň posunkových jazykov


      „Poukazujeme tak na informačné a komunikačné potreby tejto komunity, ako aj na spoločné úsilie nepočujúcich, vlád, lokálnych a občianskych zástupcov, aby boli uznávané a propagované posunkové jazyky, ktorých je viac ako 200 na celom svete,“ spresnila asociácia.
      Medzinárodný deň posunkových jazykov si na sociálnej sieti pripomenul premiér Eduard Heger (OĽANO), poslankyňa parlamentu Jana Žitňanská (Za ľudí), predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová i štátna tajomníčka pre inklúziu rezortu školstva Svetlana Síthová. „K medzinárodnému dňu posunkových jazykov chceme povedať, že si vás nepočujúcich vážime. Ťažkosti detí, žiakov i rodičov, ktorí sú nepočujúcimi, nám nie sú ľahostajné,“ dodala Síthová.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články