17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Vstup zamestnancov do ambulancií : iba očkovaní alebo s testom

Nezaočkovaní zamestnanci nemocníc a ambulancií, ktorí neprekonali za ostatných 180 dní ochorenie COVID-19, by mali mať negatívny test. Vyplýva to z usmernenia Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR k testovaniu pacientov aj zamestnancov v nemocniciach a ambulanciách.
Plne zaočkovaní zamestnanci nemocníc či ambulancií a zamestnanci s prekonaným ochorením COVID-19 za posledných 180 dní, ktorí nemajú pozitívnu epidemiologickú anamnézu a nemajú klinické príznaky na ochorenie COVID-19, sa nebudú musieť pre vstup na pracovisko testovať na prítomnosť nového koronavírusu.
Plne zaočkovaní zamestnanci s pozitívnou epidemiologickou anamnézou bez povinnosti karantény či s klinickými príznakmi na ochorenie COVID-19 majú povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu pred nástupom do zamestnania nie starším ako 72 hodín.
Nezaočkovaní zamestnanci alebo zamestnanci zaočkovaní len jednou dávkou dvojdávkovej vakcíny sa musia testovať každých 72 hodín.
Testovanie žiakov stredných zdravotníckych škôl, študentov vysokých škôl pripravujúcich sa na výkon zdravotníckeho povolania a ich pedagógov počas praktickej odbornej prípravy v nemocniciach zabezpečí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti podľa režimu, ktorý sa vzťahuje aj na zamestnancov.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články